Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magdalena Damaske: Mogłyśmy zajść dalej

Magdalena Damaske: Mogłyśmy zajść dalej

fot. Arkadiusz Buczyński

Magdalena Damaske jest jedną z tych zawodniczek, które mają w tym roku okazję reprezentować Polskę na arenach międzynarodowych. Przyjmująca Atomu Trefla Sopot występowała w Lidze Europejskiej, w której Polki zanotowały bilans trzech zwycięstw i trzech porażek, ostatecznie nie zapewniając sobie awansu do rundy finałowej. Co 20-letnia siatkarka sądzi o ostatnich tygodniach pracy z drużyną narodową oraz jej meczach?

Jak oceniasz tegoroczny występ w Lidze Europejskiej? Grałyście nieco eksperymentalnym składem – ten „lepszy” rywalizował w World Grand Prix i tam założenia były jasne. Jak to wyglądało u was i czy te własnie założenia udało się wypełnić?

Magdalena Damaske: – Czuję duży niedosyt, ponieważ uważam, że jeżeli zagrałybyśmy tak, jak potrafimy, czyli bez dużej ilości błędów, w tym drugim turnieju mogłybyśmy zajść dalej i tego z pewnością każdy związany z tym zespołem chciał. Założenia nie zostały zatem chyba spełnione, ale na pewno zdobyłyśmy trochę doświadczenia w tych rozgrywkach – nieco się ograłyśmy, bo część z nas miała dość mało możliwości grania w trakcie sezonu.Co dał ci tegoroczny czas z kadrą?

– Obecność w kadrze bardzo dużo dla mnie znaczy, ponieważ pracujemy tu przede wszystkim indywidualnie nad poszczególnymi elementami. Nadrabiamy techniczne ubytki i robimy wszystkie te rzeczy, na które często w sezonie nie ma czasu.

Możesz już odetchnąć z ulgą po praktycznie łącznym sezonie w klubie i reprezentacji? Jakie są teraz twoje najbliższe plany?

– Odetchnąć jeszcze nie można, ponieważ cały czas jesteśmy w treningu i przygotowujemy się do kwalifikacji do mistrzostw świata U22, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca, a na początku sierpnia zaczyna się okres przygotowawczy w klubie. Zatem na tę chwilę moje plany wiążą się tylko z siatkówką.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved