Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magda Jagodzińska: Wszystko zweryfikuje boisko

Magda Jagodzińska: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. orlenliga.pl

– Liga bardzo się wzmocniła w tym roku, wiele zespołów chce grać o najwyższy cel – mówi Magda Jagodzińska, od tego sezonu zawodniczka pierwszoligowego 7R Solnej Wieliczka. – Kalisz, Warszawa i Poznań zbudowały bardzo ciekawe składy, ale wszystko zweryfikuje boisko. Wydaje mi się, że rozgrywki będą bardzo wyrównane – dodaje.

Po kilku sezonach gry w Orlen Lidze zdecydowałaś się na reprezentowanie barw 7R Solnej Wieliczka. Co zadecydowało o wyborze tego klubu?Magda Jagodzińska:Długo zastanawiałam się nad podjęciem takiej decyzji. Początkowo brałam pod uwagę oferty różnych zespołów, zarówno z pierwszej, jak i z Orlen Ligi, ale w międzyczasie starałam się dowiedzieć jak najwięcej o Wieliczce.

Jaką różnicę dostrzegasz w przygotowaniach do sezonu, pomiędzy tymi w ostatnich latach a obecnym?

– Przygotowania wyglądają niemalże tak samo, może z małą różnicą – trener nie pozwala nam zbyt długo odpoczywać. Treningi wytrzymałości ogólnej i specjalnej nie różnią się od tych, które miałam w poprzednich klubach. Podobnie jest z pracą na siłowni.

Jak oceniasz poziom sportowy drużyny?

– Minął dopiero miesiąc przygotowań, treningi są ciężkie, więc taka ocena jest jeszcze nieobiektywna. Ale wniosek, jaki nasuwa mi się po przepracowaniu sierpnia, jest taki, że zespół jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Cała drużyna wkłada serce w to, co robimy, co przekłada się też na komunikację między nami. Co do tej ostatniej nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Jak oceniasz potencjalny układ sił w I lidze? Które drużyny twoim zdaniem będą najmocniejsze?

– Liga bardzo się wzmocniła w tym roku, wiele zespołów chce grać o najwyższy cel. Kalisz, Warszawa i Poznań zbudowały bardzo ciekawe składy, ale wszystko zweryfikuje boisko. Wydaje mi się, że rozgrywki będą bardzo wyrównane, a o wyniku w wielu przypadkach może decydować dyspozycja dnia.

źródło: wtssolna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved