Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magda Jagodzińska wraca do ekstraklasy

Magda Jagodzińska wraca do ekstraklasy

fot. orlenliga.pl

Magda Jagodzińska będzie nową atakującą BKS-u Bielsko-Biała. Ostatni sezon spędziła w pierwszoligowej drużynie WTS-u Solnej Wieliczka, z którą BKS zmierzył się w 1/8 Pucharu Polski. – To klub z tradycjami, na pewno znany wielu miłośnikom sportu, ale na decyzji zaważyło przede wszystkim to, że jest to dla mnie możliwość powrotu do LSK po rocznej przerwie – mówi siatkarka.

Magda Jagodzińska ma 29 lat i mierzy 186 cm wzrostu. Swoją siatkarską karierę rozpoczynała w klubie UKS Victoria Włoszczowa, gdzie szybko dostrzeżono jej talent. Kolejne lata swój talent szlifowała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, którego barwy reprezentowała do 2008 roku. Następnie na jeden sezon przeniosła się do Poznania (AZS AWF). Później na siedem lat jej domem było południe Polski. Najpierw Eliteski Skawa AZS UE Kraków, potem AGH Galeco Wisła Kraków, a na koniec KS Developres Rzeszów, z którym awansowała do siatkarskiej elity. W 2016 roku przeniosła się do Pałacu Bydgoszcz, a ostatni sezon spędziła w pierwszoligowej drużynie WTS-u Solnej Wieliczka, z którą BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzył się w 1/8 Pucharu Polski.Na swoim koncie nowa atakująca bialskiego klubu ma medale Akademickich Mistrzostw Polski (2009 i 2010) i Akademickich Mistrzostw Europy (2009). Umowa z klubem z Bielska-Białej dla Magdy Jagodzińskiej oznacza powrót do siatkarskiej elity. – Dlaczego BKS PROFI CREDIT? To klub z tradycjami, na pewno znany wielu miłośnikom sportu, ale na decyzji zaważyło przede wszystkim to, że jest to dla mnie możliwość powrotu do LSK po rocznej przerwie. Dużym plusem jest też lokalizacja i samo miasto, ponieważ jestem uzależniona od gór. Mam nadzieję, że będę mogła pomóc zespołowi i zrobię wszystko, aby tak się stało – mówi nowa atakująca bialskiego klubu.

– Cieszę się, że Magda zdecydowała się na grę w Bielsku-Białej, bo to bardzo wartościowa siatkarka, która na pewno wniesie bardzo dużo do zespołu. Jej kariera została w pewnym momencie przystopowana przez pechową kontuzję barku, ale teraz jest już gotowa do gry i z pewnością głodna rywalizacji, co jest bardzo pozytywne – stwierdził trener BKS-u, Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved