Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Madelaynne Montano nadal w Chemiku Police

Madelaynne Montano nadal w Chemiku Police

fot. orlenliga.pl

Madelaynne Montano pozostaje siatkarką Chemika Police w sezonie 2016/2017. Przychodząc do Polski, Kolumbijka podpisała dwuletnią umowę. W minionych rozgrywkach była jedną z najlepiej punktujących zawodniczek drużyny.

W sezonie 2015/2016 w dziewiętnastu spotkaniach Montano zdobyła 202 punkty (ponad 4 w każdym z rozegranych setów). Przypomnijmy, że Madelaynne jest nieoficjalną rekordzistką świata pod względem punktów zdobytych w jednym spotkaniu. W lidze koreańskiej uzyskała imponujący wynik 54 oczek.O swoim wyniku dowiedziałam się podczas pomeczowego wywiadu. Jedna z dziennikarek zapytała mnie, czy wiem, ile punktów zdobyłam. Wiedziałam, że było ich ponad 30, ale nigdy nie powiedziałabym, że aż 54 – z uśmiechem wspomina Kolumbijka.

Montano do Chemika Police przeniosła się z Turcji, gdzie występowała w Galatasaray oraz Fenerbahce Stambuł. W swojej karierze broniła również barw m.in. Rabity Baku (Azerbejdżan), KT&G Daejeon (Korea Południowa) czy Iraklisu Saloniki (Grecja). Na koncie ma między innymi mistrzostwo Azerbejdżanu (2013), mistrzostwo Turcji (2015), a także mistrzostwo Polski (2016).

To trzynasta zawodniczka, która na pewno zagra w barwach mistrza Polski w sezonie 2016/2017. Wcześniej klub informował o Annie Werblińskiej, Katarzynie Zaroślińskiej, Agnieszce Bednarek-Kaszy, Stefanie Veljković, Joannie Wołosz, Jelenie Blagojević, Katarzynie Gajgał-Anioł, Aleksandrze Krzos, Malwinie Smarzek, Izabeli Bełcik, Aleksandrze Jagieło i Marioli Zenik.

Z drużyną pożegnały się natomiast: Helena Havelkova, Katarzyna Mróz, Izabela Kowalińska, Isabel Yonkaira Paola Peña i Paulina Maj-Erwardt.

Zobacz również: 
Karuzela transferowa Orlen Ligi przed sezonem 2016/2017

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved