Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Maciej Zendeł: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

Maciej Zendeł: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy kadeci od porażki 1:3 z Brazylią rozpoczęli swój występ w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni co prawda zapisali na swoim koncie premierową odsłonę spotkania, jednak w kolejnych musieli uznać wyższość rywali. – To nasz pierwszy mecz w turnieju i jesteśmy bardzo rozczarowani tą porażką, ale nie zamierzamy się poddać – zapowiedział kapitan Polaków, Szymon Jezierski.

W swoim pierwszym meczu Brazylijczycy przegrali z Francją 2:3, ale już w kolejnym spotkaniu zaprezentowali się z lepszej strony. – To zwycięstwo smakuje zdecydowanie lepiej niż nasza wcześniejsza porażka – mówił trener ekipy z Kraju Kawy, Leonardo Carvalho. – Byliśmy trochę bojaźliwi w pierwszej partii i zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy wygrać ten mecz. Nasza równowaga mentalna nie była zbyt dobra w premierowej odsłonie, ale potem zaczęliśmy grać lepiej. Spodziewam się, że z dnia na dzień zespół będzie grać coraz lepiej – wyjaśnił szkoleniowiec młodych Brazylijczyków. Kapitan drużyny, Joao Franck, podkreślił, którzy zawodnicy zadecydowali o wyniku spotkania. – Zagraliśmy dobry mecz. Nasz środkowy Guilherme Santos był fantastyczny. Świetnie radził sobie w ataku. Arthur Nath zmieniał tempo gry, gdy był na boisku. To właśnie ci dwaj siatkarze pomogli nam w tym zwycięstwie – chwalił swoich kolegów z boiska.MŚ U-19: Na początek porażka

Zadowoleni z tego spotkania nie mogą być przedstawiciele polskiego zespołu. – Jesteśmy rozczarowani tym spotkaniem. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, jednak to tylko pierwszy mecz i będziemy starali się zagrać lepiej w kolejnym. Możemy wygrać, jeśli zaprezentujemy się z lepszej strony. Wydaje mi się, że musimy zrobić coś, co zainspiruje naszą grę – skomentował trener biało-czerwonych, Maciej Zendeł. Ze swoim szkoleniowcem zgodził się Szymon Jezierski. To nasz pierwszy mecz w turnieju i jesteśmy bardzo rozczarowani tą porażką, ale nie zamierzamy się poddać. Cały czas będziemy dawali z siebie wszystko – zapowiedział kapitan Polaków. Jezierski nawiązał również do turnieju sprzed dwóch lat, w którym triumfowali właśnie polscy siatkarze. – Jesteśmy całkowicie nowym zespołem niż ten, który wygrał mistrzostwa świata w 2015 roku. To dla nas nowa przygoda i chcemy w każdym meczu grać coraz lepiej. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać nasze kolejne starcie – podkreślił zawodnik. W niedzielę zespół prowadzony przez Macieja Zendeła zmierzy się z reprezentacją Kuby.

Zobacz również:
Wyniki grupy B mistrzostw świata U-19

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved