Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Zendeł: Najważniejsze, żeby chłopcy serce zostawili na parkiecie

Maciej Zendeł: Najważniejsze, żeby chłopcy serce zostawili na parkiecie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Samo uczestnictwo w mistrzostwach świata jest dla tej drużyny dużym osiągnięciem. Na razie jest ona piątą siłą w Europie, więc awans do ósemki mistrzostw świata byłby dla niej ogromnym sukcesem. Uważam, że trudniej będzie wyjść z grupy niż później awansować choćby do ósemki. Na pewno jedziemy walczyć i bić się o jak najlepsze miejsce. Najważniejsze, żeby chłopcy serce zostawili na parkiecie – powiedział przed mistrzostwami świata szkoleniowiec reprezentacji Polski kadetów, Maciej Zendeł.

Trwają przygotowania reprezentacji Polski kadetów do mistrzostw świata. Za podopiecznymi Macieja Zendeła turniej w Anapie oraz zmagania w Europejskim Festiwalu Młodzieży. W Rosji biało-czerwoni nie zaznali smaku zwycięstwa, ale ich szkoleniowiec nie robi z tego tragedii. – W Anapie rozegraliśmy trzy mecze, wszystkie przegraliśmy, ale i tak jestem zadowolony, ponieważ miałem możliwość sprawdzenia różnych koncepcji gry. Oczywiście, wynik sportowy był ważny, ale w trakcie tego turnieju mieliśmy inne cele – powiedział Maciej Zendeł. Z kolei w EYOF Polacy uplasowali się dopiero na siódmym miejscu. Szczególnie mogą żałować porażki z Czechami, z którymi prowadzili już 2:0, a przegrana po tie-breaku zamknęła im drogę do półfinału. – Mamy momenty bardzo dobrej gry, w których ręce same składają się do oklasków, ale są też takie, w których gra kompletnie się zacina. Z Rosją prowadziliśmy 24:22, a nie potrafiliśmy potem skończyć piłki na pojedynczym bloku. W meczu z Czechami też prowadziliśmy 2:0, a przegraliśmy w tie-breaku 15:17. Kilka błędów i nieskończonych akcji spowodowało, że ciężko było nam się pozbierać – ocenił trener biało-czerwonych.Zdaje on sobie sprawę z tego, że przed jego podopiecznymi jeszcze mnóstwo pracy, ale liczy też, że w kolejnych turniejach drużyna będzie prezentowała się coraz lepiej. – Ten zespół ma pewne ograniczenia. Głównymi są przede wszystkim przyjęcie zagrywki oraz atak ze skrzydeł. Trzeba twardo stąpać po ziemi i nie pompować balonika. Są jednak też pozytywy. Odkryciem turnieju na Węgrzech został Remik Kapica, który został najlepiej punktującym zawodnikiem w Gyor, zdobywając 114 punktów w pięciu meczach. Zagrał kapitalny turniej, ale jeden zawodnik nie jest w stanie trzymać poziomu gry całej drużyny – zaznaczył Zendeł.

Obecnie biało-czerwoni przebywają na zgrupowaniu w Krośnie. Do 12 zawodników, którzy rywalizowali w Europejskim Festiwalu Młodzieży, dołączyło trzech graczy, czyli Mateusz Poręba (środkowy), Tomasz Stolc (przyjmujący) oraz Karol Gdowski (libero). 14 sierpnia dwunastoosobowa kadra wytypowana przez Macieja Zendeła i Sebastiana Pawlika wyleci na mistrzostwa świata, w których jej grupowymi rywalami będą: Brazylia, Kuba, Francja oraz Japonia. – Samo uczestnictwo w mistrzostwach świata jest dla tej drużyny dużym osiągnięciem. Na razie jest ona piątą siłą w Europie, więc awans do ósemki mistrzostw świata byłby dla niej ogromnym sukcesem. Uważam, że trudniej będzie wyjść z grupy niż później awansować choćby do ósemki. Na pewno jedziemy walczyć i bić się o jak najlepsze miejsce. Celem podstawowym będzie wyjście z grupy, choć o jego osiągnięcie nie będzie łatwo. Najważniejsze, żeby chłopcy serce zostawili na parkiecie – skomentował Zendeł, który uważa, że Polacy trafili do najsilniejszej grupy. – Francuzi są mega silni. Mocno pozmieniali skład. Uważam, że jest to obecnie najsilniejszy zespół w Europie. Kuby i Brazylii nikomu nie trzeba przedstawiać, a Japonia też jest mistrzem Azji. Nie ma w naszej grupie słabych zespołów – zakończył szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved