Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Zajder: W tej beczce miodu jest łyżka dziegciu

Maciej Zajder: W tej beczce miodu jest łyżka dziegciu

fot. 1liga.pls.pl

Po bardzo dobrym występie w fazie zasadniczej już tylko pozytywny wynik audytu dzieli Stal Nysę od awansu do PlusLigi. – Wiemy, co trzeba spełnić. Jesteśmy przygotowani i będziemy przygotowani. Po audycie czeka nas intensywna praca. Na ten moment jednak sport stoi w miejscu. Czekamy na koniec pandemii i chcemy wrócić do pracy – podkreślił prezes Stali Nysa, Marek Majka.

W środę zdecydowano, że mimo niedokończonej rundy zasadniczej Krispol I liga zostanie zakończona bez przyznawania tytułu mistrza. Kolejność ustalono zgodnie z tabelą. – Wszyscy czekali i powiem szczerze – nikt nie spodziewał się innej informacji z PLS niż koniec rozgrywek. Nie wiedzieliśmy jedynie, co liga zrobi ze spadkami i awansami. Teraz już wiemy. Nie ma jakiejś wielkiej radości, nawet nie mamy możliwości sobie pogratulować – uścisnąć dłoni. A gratulacje się należą, bo to Stal Nysa była najlepszą drużyną tej fazy rozgrywek. Gratuluję drużynie, Trenerom i całemu sztabowi, naszym sponsorom i naszemu właścicielowi za wsparcie i wiarę w ten projekt – mówił prezes Stali Marek Majka. – Gracze mogą dumnie unieść głowę i powiedzieć „udowodniliśmy że jesteśmy najlepsi”. Koniec kropka. Reszta to gdybanie. Byliśmy przygotowani na play – off. Transfer medyczny nowego atakującego z PlusLigi był „na stole”. Wszyscy zawodnicy na dzisiaj są w pełni zdrowi. Wierzę, że i w play – off byśmy udowodnili swoją wyższość, ale jak już wspomniałem – to już „gdybanie”. Decyzja zapadła – zaznaczył prezes.Stal Nysa już dawno zapewniła sobie pierwsze miejsce i to ona jeśli pozytywnie przejdzie audyt, kolejny sezon rozegra już w PlusLidze. Jeśli nie spełni wymogów regulaminowych szansę na awans otrzyma BBTS Bielsko-Biała. – Audyt to formalność a nie „konkurs” kto wypadnie lepiej. To dokładnie taka sama procedura jaką przerabialiśmy rok temu. Wiemy, co trzeba spełnić. Jesteśmy przygotowani i będziemy przygotowani. Po audycie czeka nas intensywna praca. Na ten moment jednak sport stoi w miejscu. Czekamy na koniec pandemii i chcemy wrócić do pracy – podkreślił prezes Stali Nysa. – Bardzo się cieszymy, że mamy taką możliwość i jeśli ten audyt przejdziemy, a wiele na to wskazuje, że jego wynik będzie pozytywny to ten awans do PlusLigi będziemy mieli. W tej beczce miodu jest łyżka dziegciu – tego awansu nie mogliśmy wywalczyć sobie w play – off, przy pełnej hali, przy kibicach, a wtedy smakowałby jeszcze lepiej. Gdyby nie nasza dobra gra przez cały sezon ta decyzja mogłaby być różna. Musimy uszanować sytuację, jaka w tym momencie panuje w kraju. Poczekajmy na wynik audytu, miejmy nadzieję i trzymajmy kciuki, że wszystko w miarę szybko i pomyślnie przebiegnie i wtedy już na 100% będziemy mogli cieszyć się tym awansem – skomentował Maciej Zajder.

Stal Nysa zakończyła granie 12 marca, kiedy to w ramach ostatniej kolejki fazy zasadniczej przegrała z APP Krispolem Września 1:3. Jak się później okazało, był to również ostatni mecz w tym sezonie na zapleczu PlusLigi. – Biorąc pod uwagę sytuację panującą w kraju i na świecie, decyzja o zakończeniu rozgrywek jest jedyną słuszną. W tym momencie priorytetem jest walka z wirusem. By z nim wygrać musimy zostać w domach i dbać o siebie oraz o swoje rodziny. Oczywiście wolałbym rozegrać fazę play – off, jednak sytuacja jest wyjątkowa. W przeciągu całego sezonu udowodniliśmy, że jesteśmy najlepszą ekipą tego sezonu w pierwszej lidze, co odzwierciedla tabela. Z niecierpliwością będziemy teraz czekać na audyt i oby na pozytywne decyzje – skomentował statystyk Michał Róg.

źródło: opr. własne, stalnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved