Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Przegraliśmy po walce na trudnym terenie

Maciej Zajder: Przegraliśmy po walce na trudnym terenie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Indykpol AZS Olsztyn był o krok od pokonania mistrzów Polski. Słabiej spisująca się w ostatnim czasie Resovia zdołała jednak podnieść się z kolan i zakończyła pojedynek wygraną w tie-breaku. – Do Rzeszowa przyjechaliśmy z nastawieniem, aby zagrać dobre spotkanie – powiedział po spotkaniu środkowy akademików z Olsztyna, Maciej Zajder.

Podopieczni Andrei Gardiniego w Rzeszowie od początku spisywali się bardzo dobrze, a presja, jaką wywarli na rywalach, mocno ustawiła pojedynek w dwóch pierwszych setach. Rzeszowianie pokazali jednak, że są walczakami i odwrócili losy całego meczu. – Do Rzeszowa przyjechaliśmy z nastawieniem, aby zagrać dobre spotkanie. Z takim założeniem wyszliśmy na boisko i to się nam udało – stwierdził Maciej Zajder.Z bardzo dobrej strony pokazali się zmiennicy Asseco Resovii – m.in. Aleksander Śliwka, który zdobył dla swojej drużyny 11 punktów i mocno dał się we znaki rywalom swoją zagrywką. – W ekipie Asseco Resovii doszło do kilku zmian i to właśnie zmiennicy przejęli inicjatywę na parkiecie. Swoją zagrywką odrzucali nas od siatki, przez co znacznie utrudnili nam grę. Muszę jednak zauważyć, że w kolejnych setach my również graliśmy dobrą siatkówkę, lecz nasi przeciwnicy zagrali od nas jeszcze lepiej – ocenił środkowy AZS-u. – To wszystko nazwałbym tzw. naczyniami połączonymi. Jeżeli drużyna z Rzeszowa dobrze spisywała się w polu serwisowym, to jej zawodnicy mogli ustawić szczelny blok, co znacznie ułatwiało obronę. Trudno gra się w momentach, kiedy trzeba atakować z wysokich piłek, które są odrzucone od siatki. Wiele razy musieliśmy ją oddawać za darmo na drugą stronę. Trzeba jednak zauważyć, że przegraliśmy po walce na trudnym terenie z drużyną mistrzów Polski – dodał.

Obecnie Indykpol AZS Olsztyn plasuje się na ósmym miejscu w tabeli, a do piątej Resovii traci dwa punkty. Przed olsztynianami jest jeszcze Jastrzębski Węgiel, który ma tylko lepszy stosunek setów, oraz Cuprum Lubin – z jednym punktem przewagi.

Rozmawiał Mateusz Lewandowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved