Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Nie mamy już nic do stracenia

Maciej Zajder: Nie mamy już nic do stracenia

– Goniliśmy rywali od stanu 0:2. Niestety, tym razem nie sprawdziła się siatkarska prawda mówiąca o tym, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Trzeba jednak oddać drużynie z Będzina, że zostawiła kawał serducha na boisku i wygrała zasłużenie – powiedział Maciej Zajder, środkowy Espadonu Szczecin, który przegrał pierwszy pojedynek o jedenaste miejsce w PlusLidze.

Nieudanie rozpoczęliście batalię o jedenaste miejsce z MKS-em Będzin. Porażka u siebie komplikuje wam sprawę przed rewanżem. Chyba można było z tego spotkania wycisnąć nieco więcej?

Maciej Zajder:Szkoda nam tego meczu, bo były w nim momenty naszej dobrej gry. Szczególnie w pierwszym secie przez dłuższy czas prowadziliśmy, a jednak nie potrafiliśmy dowieźć przewagi do końca w tej partii. Później goniliśmy rywali od stanu 0:2. Niestety, tym razem nie sprawdziła się siatkarska prawda mówiąca o tym, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Trzeba jednak oddać drużynie z Będzina, że zostawiła kawał serducha na boisku i wygrała zasłużenie.

W połowie trzeciego seta wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, ale chyba nie bylibyście sobą, gdybyście nie pokazali charakteru w kolejnym meczu?

Po raz kolejny pokazaliśmy charakter. Wykrzesaliśmy z siebie jeszcze to, co mieliśmy najlepsze. Chociaż i tak doprowadziliśmy do nerwowej końcówki w trzecim secie, a mogliśmy go wygrać znacznie spokojniej. Najważniejsze, że walczyliśmy do końca i przedłużyliśmy spotkanie. W czwartym secie jednak już nie udało nam się pójść za ciosem, ale jedziemy do Będzina na rewanż i na pewno nie będziemy stali na straconej pozycji.

W pewnym momencie czwartego seta zapachniało kolejnym tie-breakiem. Czego zabrakło w końcówce, że nie udało wam się do niego doprowadzić? Zmęczenie dało już o sobie znać?

Na pewno zmęczenie było ważnym czynnikiem, który w pewnych momentach mógł decydować o wyniku. Poza tym drużyna z Będzina lepiej zaprezentowała się w polu serwisowym oraz zrobiła dwa, trzy błędy mniej w kluczowych momentach, co pozwoliło jej wygrać tego seta, a w konsekwencji także cały mecz.

A trudno było rozszyfrować grę amerykańskiego rozgrywającego? Będzinianie mieli dwie armaty w postaci Araujo i Walińskiego, których zarówno w niedzielę, jak i we wtorek nie udało wam się zatrzymać.

Generalnie mieliśmy dosyć dobrze rozpisaną grę drużyny z Będzina. Staraliśmy się realizować założenia taktyczne, natomiast w pewnym momencie trochę zabrakło naszej skutecznej zagrywki. Popełnialiśmy w polu serwisowym dużo błędów, a nasza zagrywka nie przynosiła zamierzonych rezultatów. W związku z tym rozgrywający MKS-u mógł bardziej poczarować i nie trzymać się do końca schematów, które my mogliśmy przewidzieć. Dlatego jeżeli w następnym meczu nasza zagrywka będzie skuteczniejsza, to powinno nam być łatwiej zatrzymać Walińskiego i Araujo.

Te dwa mecze z będzinianami chyba były doskonałym podsumowaniem waszej gry w całym sezonie? Dobrą grę przeplataliście gorszymi momentami…

– Na pewno zawsze walczyliśmy do końca. Były momenty, w których było nam bardzo ciężko, ale chciałbym podziękować drużynie właśnie za walkę, za to, że rzutem na taśmę udało nam się awansować w tabeli i mieć możliwość gry o jedenaste miejsce, mimo tego, że po drodze było bardzo dużo problemów.

To jedenaste miejsce jeszcze jest w waszym zasięgu, czy jednak w Będzinie będzie już bardzo trudno odrobić straty?

– Uważam, że możemy w Będzinie wygrać. Oczywiście MKS grał dużo równiej przez cały sezon, dlatego ma większą pewność siebie. Natomiast w nas drzemie spory potencjał. Jeśli zagramy dobry mecz, to spokojnie możemy wygrać w Będzinie. Nie mamy już nic do stracenia. Będziemy walczyć do końca. Mamy nadzieję, że uda nam się zakończyć sezon na jedenastym miejscu, a jeśli nawet nam się to nie uda, to obiecujemy, że zostawimy serce na boisku i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.