Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Zajder: Faworyci nie będą mogli czuć się bezpiecznie

Maciej Zajder: Faworyci nie będą mogli czuć się bezpiecznie

fot. Gwardia Wrocław

– Szczególnie drużyna z Bielska-Białej będzie bardzo mocna. Inne zespoły także mają wysokie aspiracje. Dokonały kilku ciekawych transferów. Każdy będzie mógł wygrać z każdym. Nawet faworyci nie będą mogli czuć się bezpiecznie przed żadnym ze spotkań. Nie będzie słabych przeciwników – powiedział Maciej Zajder, środkowy Stali AZS PWSZ Nysa.

W minionym sezonie siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa w finale przegrali batalię o awans do I ligi ze Ślepskiem Suwałki. Cała rywalizacja zakończyła się w trzech meczach, a akademicy mieli w nich niewiele do powiedzenia. – Finałową rywalizację drużyna z Suwałk wygrała, a nie my ją przegraliśmy. Każdy z nas zostawił na parkiecie serce. Było trochę urazów, było też trochę nerwów związanych z tym, że każdy z nas chciał wywalczyć awans. Natomiast rywale zaprezentowali wysoką formę, zagrali trzy mecze na niesamowitym poziomie. Grali jak z nut – powiedział Maciej Zajder.W międzysezonowej przerwie w drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Stelmacha nie doszło do rewolucji kadrowej. Trzon zespołu został utrzymany, a dodatkowo dołączyli do niego zawodnicy, którzy mają podnieść poziom rywalizacji. – Udało nam się utrzymać trzon zespołu, co jest dużą wartością. Natomiast zawodnicy, którzy dołączą do drużyny, zwiększą rywalizację na poszczególnych pozycjach. Każdy z nas będzie musiał pokazać swoje najwyższe umiejętności tylko po to, aby wystąpić w kolejnym meczu. Zmiany oceniam na duży plus – skomentował środkowy Stali.

Niektóre drużyny I-ligowe już zaczęły przygotowania do sezonu. Akademicy na razie trenują indywidualnie, a na pierwszych zajęciach wspólnych spotkają się 22 lipca. – Początkowo mieliśmy wystartować z przygotowaniami tydzień wcześniej, ale trenerzy dali nam trochę taryfy ulgowej i tydzień wolnego więcej. Trochę treningów mieliśmy rozpisanych przez trenera Wojtka, a jak spotkamy się w komplecie, to pierwszy tydzień przygotowań będzie już intensywniejszy niż miało to miejsce rok temu – podkreślił doświadczony środkowy.

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha po raz kolejny stawiani są w gronie głównych pretendentów do wywalczenia awansu do PlusLigi. Ale rywale również nie próżnowali. Wzmocniły się chociażby drużyny z Bielska-Białej i Tomaszowa Mazowieckiego. W nysie zdają sobie sprawę z tego, że wygranie I ligi nie będzie łatwym zadaniem do zrealizowania. – Szczególnie drużyna z Bielska-Białej będzie bardzo mocna. Inne zespoły także mają wysokie aspiracje. Dokonały kilku ciekawych transferów. Każdy będzie mógł wygrać z każdym. Nawet faworyci nie będą mogli czuć się bezpiecznie przed żadnym ze spotkań. Nie będzie słabych przeciwników – zakończył Maciej Zajder.

źródło: inf. własna, Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved