Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Zajder: Nasze ambicje były bardzo podrażnione

Maciej Zajder: Nasze ambicje były bardzo podrażnione

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha szybko wróciła na zwycięską ścieżkę po porażce w Pucharze Polski. W Krispol I lidze wciąż Stal nie znalazła pogromcy. W 11. kolejce przerwać ligową passę Stali próbować będzie Mickiewicz Kluczbork. – Na wyjazd do Kluczborka patrzymy tylko przez pryzmat obecnego sezonu. Na pewno Mickiewicz jest inną drużyną, lepiej poukładaną. Będziemy mieli dużo czasu, żeby przygotować się do tego meczu zarówno taktycznie jak i fizycznie w związku z czym liczymy, że w Kluczborku powtórzymy dobry wynik z tego sobotniego spotkania – zapowiedział środkowy Maciej Zajder.

Stal Nysa w lidze pozostanie niepokonana. Dość niespodziewanie przegrała we własnej hali w rozgrywkach Pucharu Polski. Co prawda Norwid Częstochowa nigdy nie był wygodnym przeciwnikiem dla podopiecznych trenera Stelmacha, jednak w tym sezonie lider Krispol I ligi pokonał już częstochowian. – Nasze ambicje były bardzo podrażnione po tym środowym meczu i szybko chcieliśmy zagrać kolejne spotkanie, na szczęście nie musieliśmy długo czekać. Faktycznie udało się zmazać tę plamę. Wszyscy byliśmy bardzo źli na to, jak zagraliśmy w tamtym spotkaniu – przyznał Maciej Zajder.

W sobotę siatkarze Stali zaprezentowali się znacznie lepiej i odnieśli wyraźne zwycięstwo nad AZS-em AGH Kraków. Krakowianie w kolejnych setach zdobyli 17, 15 i 17 punktów. – Myślę, że to my nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Nasza dobra gra praktycznie w każdym elemencie nie pozwalała im rozwinąć skrzydeł w związku z tym te wyniki w poszczególnych setach były jakie były. Faktycznie na początku każdego seta krakowianie próbowali rywalizować z nami i naprawdę stawiali bardzo dobre warunki gry, jednak później, w połowie seta pękali, bo nasza skuteczność i cierpliwość była dla nich zbyt wymagająca – podsumował spotkanie środkowy drużyny z Nysy.

W następnej serii spotkań Stal Nysa uda się do Kluczborka, gdzie zmierzy się z Mickiewiczem. Kluczborczanie w tym sezonie prezentują się znacznie lepiej niż w poprzednim, po 10. kolejkach zajmują 3. miejsce i do lidera tracą 10 punktów. W poprzednim sezonie Stal niespodziewanie przegrała w Kluczborku 2:3. – Nie ma co patrzeć na zeszły sezon, bo byliśmy wtedy już jedną nogą w PlusLidze a okazało się, że musimy przełknąć gorycz porażki, dlatego teraz na wyjazd do Kluczborka patrzymy tylko przez pryzmat obecnego sezonu. Na pewno Mickiewicz jest inną drużyną, lepiej poukładaną. Będziemy mieli dużo czasu, żeby przygotować się do tego meczu zarówno taktycznie jak i fizycznie w związku z czym liczymy, że w Kluczborku powtórzymy dobry wynik z tego sobotniego spotkania – zakończył Zajder.

źródło: opr. własne, Stal Nysa - Facebook