Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Wóz: Ten sezon nauczył mnie bardzo wiele

Maciej Wóz: Ten sezon nauczył mnie bardzo wiele

fot. krispol1liga.pls.pl

– Runda zasadnicza była dla nas dobra, lecz mogła być lepsza. Zagraliśmy dużo bardzo dobrych spotkań, przeplatanych słabszymi meczami. Jak już wcześniej, wspominałem mieliśmy szansę na play-off. Jednak nie zdołaliśmy awansować do najlepszej ósemki, ale dla nas jest to dobra lekcja na przyszły sezon – podsumował Maciej Wóz, środkowy ZAKSY Strzelce Opolskie.

Na początku, nie mogę nie zapytać, jak sobie pan radzi w okresie domowej kwarantanny?Maciej Wóz: Jest to trudny dla wszystkich okres. Na pewno brakuje mi systematycznych treningów i przede wszystkim meczów. Spędzam dużo czasu z rodzicami i z dziewczyną. Oglądamy razem sporo filmów i seriali. Zabijam też nudę graniem na komputerze. Na pewno nie zapomniałem o aktywności fizycznej i staram się systematycznie ćwiczyć.

Wracając do rozgrywek. Kilka dni temu zapadła decyzja o zakończeniu sezonu KRISPOL 1. Ligi. Pana zdaniem podjęto słuszną decyzję?

– Myślę, że podjęto jedną słuszną decyzję. Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejszę w tej sytuacji. Bardzo szkoda, że to wszystko tak się potoczyło, ale niestety takie jest życie i teraz musimy czekać na kolejny równie emocjonujący sezon.

Wygraliście na koniec rundy zasadniczej dwa mecze z wiceliderem i liderem tabeli – odpowiednio z BBTS-em i Stalą. To były spotkania, w których zagraliście najlepszą siatkówkę?

– Myślę, że nie zagraliśmy najlepszej siatkówki, ale była ona bardzo solidna w naszym wykonaniu. Nie czuliśmy presji przed tymi meczami. Mieliśmy wtedy zapewnione utrzymanie, także zagraliśmy te spotkania na pełnym luzie. Chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, a także że potrafimy dobrze grać z mocnymi zespołami. Moim zdaniem w trakcie sezonu, nie raz to udowadnialiśmy. Był to na pewno bardzo pozytywny akcent na zakończenie sezonu.

Wasz zespół obok Stali Nysa, APP Krispol i BBTS Bielsko-Biała rozegrał wszystkie mecze w rundzie zasadniczej. Ostatecznie jesteście sklasyfikowani na 10. lokacie. To dobre miejsce jak na beniaminka?

– Był to nasz pierwszy sezon w I lidze. Naszym celem było utrzymanie się na kolejny sezon w tych rozgrywkach. Myślę, że dla nas jest to dobra lokata, lecz na pewno było nas stać na więcej. Miejsce w ósemce było w naszym zasięgu. Niestety druga runda nie poszła po naszej myśli. Pomimo tego, uważam że był to bardzo udany sezon dla naszego zespołu.

Jaka to była runda zasadnicza dla ZAKSY Strzelce Opolskie?

– Runda zasadnicza była dla nas dobra, lecz mogła być lepsza. Zagraliśmy dużo bardzo dobrych spotkań, przeplatanych słabszymi meczami. Jak już wcześniej, wspominałem mieliśmy szansę na play-off. Jednak nie zdołaliśmy awansować do najlepszej ósemki, ale dla nas jest to dobra lekcja na przyszły sezon.

Praktycznie od początku sezonu wszyscy powtarzali, że rozgrywki KRISPOL 1. Ligi są bardzo wyrównane i stoją na wysokim poziomie. Jak pan je ocenia?

– Zgadzam się z tą opinią. W każdym meczu musieliśmy być przygotowani na walkę. Poziom sportowy stał na bardzo wysokim poziomie. Praktycznie każde spotkanie mogło podobać się kibicom.

Jaki to był sezon dla pana? Jest pan zadowolony z szans, które otrzymał na grę?

– Był to mój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. Jestem zadowolony z tego sezonu. Regularnie dostawałem szansę gry w pierwszym składzie. Systematyczna gra jest bardzo ważna, żeby się rozwijać. Ten sezon dał mi dużo doświadczenia i pewności siebie. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłym sezonie.

Ten sezon nauczył pana czegoś nowego? Pokazał nad czym musi jeszcze pracować?

– Ten sezon nauczył mnie bardzo wiele i pokazał nad czym muszę ciężko pracować, żeby być jeszcze lepszym siatkarzem.

Jakiś mecz szczególnie zapadł panu w pamięć?

– Ze względu, że był to mój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce, to w pamięć zapadł mi prawie każdy mecz, a w szczególności wygrany mecz ze Stalą Nysą.

Podsumowując to wszystko, będzie pan dobrze wspominał sezon 2019/20 KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn?

– Tak, na pewno będę go dobrze wspominał i na długo zapadnie mi w pamięć.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved