Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maciej Wóz: Każdy punkt jest bardzo cenny

fot. krispol1liga.pls.pl

ZAKSA Strzelce Opolskie po 21. seriach KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn zajmuje 10. lokatę w tabeli. Do końca rundy zasadniczej pozostało pięć kolejek i tak naprawdę żadna drużyna nie może być pewna swojego miejsca w klasyfikacji zespołów. – Nie jesteśmy jeszcze niczego pewni. Bardzo dużo może jeszcze się wydarzyć. Na pewno musimy zagrać ostatnie pięć spotkań na maksimum naszych możliwości. Na takim etapie rundy zasadniczej każdy punkt jest bardzo cenny – powiedział Maciej Wóz, środkowy beniaminka.

Nie najlepiej rozpoczęliście pierwszą partię meczu przeciwko AZS AGH Kraków. Goście dość szybko narzucili wam rytm gry. Z czego to wynikało?Maciej Wóz: W pierwszej partii nasza gra nie wyglądała najlepiej. Popełnialiśmy za dużo błędów. Nasza gra zupełnie się nie kleiła, co drużyna z Krakowa w pełni wykorzystała i wygrała pewnie pierwszego seta.

Kiedy emocje już opadły, przegrywaliście 0:2 i nie mieliście nic do stracenia, to wy w trzecim secie wywarliście presję na przeciwnikach. Udało się wam znaleźć sposób, żeby ich zatrzymać.

Tak, nie mieliśmy już nic do stracenia. Obudziła się w nas sportowa złość. Zaryzykowaliśmy na zagrywce. Jak widać opłaciło się to i kontrolowaliśmy grę przez całego seta. Gdybyśmy zagrali tak w pierwszym i drugim secie, to wynik mógłby być zupełnie inny.

Chyba bardzo żałujecie czwartego seta, bo mieliście duże szanse na doprowadzenie do tie-breaka…

Bardzo żałujemy tego czwartego seta. W połowie seta mieliśmy przewagę czterech punktów, ale w pewnym momencie nasza gra się zacięła i goście doprowadzili do wyrównania. Na pewno sędzia nam nie pomógł. Przy stanie 23:22 dla AZS AGH, sędzia popełnił ewidentny błąd, dając tym samym 24 punkt dla gości. Byliśmy wściekli na tę decyzję. Moim zdaniem, w takim momencie nie powinna mieć miejsca taka sytuacja.

Po 21. kolejkach macie 27 punktów i zajmujecie bezpieczną 10. lokatę. Jednak do końca rundy zasadniczej zostało pięć kolejek i chyba niczego nie możecie być pewni?

Nie jesteśmy jeszcze niczego pewni. Bardzo dużo może jeszcze się wydarzyć. Na pewno musimy zagrać ostatnie pięć spotkań na maksimum naszych możliwości. Na takim etapie rundy zasadniczej każdy punkt jest bardzo cenny.

Teraz przed wami bardzo ważne spotkanie z Mickiewiczem Kluczbork. Już raz znaleźliście sposób na rywali. Wygraliście z nimi na ich terenie 3:0.

W Kluczborku zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Tym razem spodziewamy się bardziej wyrównanego spotkania. Na pewno nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko, żeby wygrać to spotkanie przed własną publicznością.

*Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – krispol1liga.pl

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved