Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni

Maciej Pawliński: Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zaskoczeni kibice, zaskoczeni zawodnicy. Nawet mimo kompromitującej porażki z Espadonem Szczecin nikt nie spodziewał się tak radykalnej decyzji zarządu kieleckiego klubu. Cały czas nie milkną echa po zwolnieniu trenera Dariusza Daszkiewicza.

 Tuż przed porannym środowym treningiem trener Dariusz Daszkiewicz dowiedział się, że nie prowadzi już ekipy Effectora. – Wszyscy byliśmy bardzo zaskoczeni – przyznał kapitan drużyny, Maciej Pawliński. I nic w tym dziwnego, bo kielczanie pierwszą fazę sezonu mogli zaliczyć do umiarkowanie udanych. Co prawda przegrali pięć ostatnich spotkań z rzędu, ale w pierwszych kolejkach toczyli wyrównane boje z potencjalnie dużo silniejszymi kadrowymi przeciwnikami. – Czy o wszystkim zadecydował mecz w Szczecinie? Trzeba o to pytać zarząd – ucinął temat Pawliński.

Jedno jest pewne: w sobotę na ławce trenerskiej Effectora po raz pierwszy od czterech lat zabraknie Daszkiewicza. Zastąpi go, zapewne tylko awaryjnie, zaledwie 27-letni Adam Swaczyna, od dwóch sezonów drugi szkoleniowiec, były libero kieleckiego zespołu (awans do PlusLigi). – Musimy zagrać swoją najlepszą siatkówkę. Pokazaliśmy już w tych rozgrywkach, że potrafimy grać na wysokim poziomie – przekonywał dotychczasowy asystent Daszkiewicza.

Nawet jednak wspięcie się na wyżyny możliwości w starciu z wiceliderem PlusLigi, naszpikowanym gwiazdami światowej siatkówki (Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Nicolas Uriarte) nie musi wystarczyć. – Nasza gra zdecydowanie zbyt często faluje. Musimy rozegrać całe spotkanie na równym poziomie. Jeśli tak się stanie, jestem przekonany, że nawet ze Skrą jesteśmy w stanie nawiązać walkę – nie tracił optymizmu Adam Swaczyna.

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

 

Artkuł dostępny w kieleckim serwisie Gazety Wyborczej

źródło: kielce.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved