Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Pawliński: Było za dużo nerwowości i błędów

Maciej Pawliński: Było za dużo nerwowości i błędów

– U nas było dużo nerwowości, sporo prostych błędów. Po tych błędach w I secie frustracja w nas narastała i potem było tylko gorzej. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach zdołamy uspokoić głowy i będziemy grać lepszą siatkówkę, taką jak potrafimy – powiedział po porażce z Indykpolem AZS Olsztyn Maciej Pawliński, przyjmujący Dafi Społem Kielce.

W środę drugiej porażki w trwającym sezonie PlusLigi doznali siatkarze Dafi Społem Kielce. Ich przeciwnikiem był Indykpol AZS Olsztyn, który sięgnął po trzy pewne punkty. Szczególnie w dwóch pierwszych setach gospodarze mieli niewiele do powiedzenia. Do walki próbowali zerwać się po dziesięciominutowej przerwie, ale ich zryw okazał się krótkotrwały i niewystarczający, by przeciwnikom urwać choćby jednego seta. – W meczu z akademikami trochę zawiodło nas przyjęcie, a także podejście mentalne. Po dwóch przegranych wysoko setach starałem się zmotywować chłopaków, żebyśmy trochę powalczyli, mimo że olsztynianie to mocny zespół, ale da się przecież z nimi grać – do stanu 15:15 się nam to udawało. Później niestety nam odjechali – podsumował pierwsze spotkanie przed własną publicznością szkoleniowiec świętokrzyskiej ekipy, Wojciech Serafin.

Już pierwsza odsłona meczu, w której kielczanie ugrali zaledwie 10 punktów, pokazała, że będą oni mieli problemy, żeby nawiązać wyrównaną walkę z rywalami. Tak wysoka przegrana odcisnęła piętno na ich grze w dalszej części spotkania, w której nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się olsztynianom. – Zagraliśmy słabo, za to goście zaprezentowali się rewelacyjnie. Za to, co wyprawiali w pierwszym secie w obronie, należy im się szacunek. Nie mogliśmy się dobić do boiska, dlatego też taki wynik w pierwszym secie – do 10. U nas było dużo nerwowości, sporo prostych błędów. Po tych błędach w I secie frustracja w nas narastała i potem było tylko gorzej. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach zdołamy uspokoić głowy i będziemy grać lepszą siatkówkę, taką jak potrafimy – skomentował Maciej Pawliński, który jednocześnie podkreślił, że początek sezonu jest trudny dla Dafi Społem Kielce, tym bardziej że w szeregach świętokrzyskiej drużyny jest sporo młodych zawodników. – Pierwsze mecze u siebie są dosyć nerwowe. Mamy młody skład i niektórych stres trzymał – zakończył doświadczony przyjmujący.

źródło: inf. prasowa, inf. własna