Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Pańszczyk: Cierpliwość w grze daje dobre rezultaty

Maciej Pańszczyk: Cierpliwość w grze daje dobre rezultaty

fot. Gwardia Wrocław

– Wcześniej graliśmy ciężkie mecze, więc może przyszedł lekki kryzys, który doskwierał nam na początku meczu. Najważniejsze, że od połowy drugiego seta gra wyglądała tak, jak powinna wyglądać od początku – powiedział po wygranej z BTS-em Bolesławiec Maciej Pańszczyk, trener MUKS-u Ziemi Milickiej Milicz.

Trwa dobra passa MUKS-u Ziemi Milickiej Milicz. Beniaminek II ligi w miniony weekend rozprawił się u siebie z BTS-em Bolesławiec. Mimo że źle wszedł w spotkanie, to nie pozwolił przyjezdnym na wywiezienie choćby jednego punktu. – Było to dla nas trudne spotkanie, bo nie wyszliśmy na boisko w pełni skoncentrowani mentalnie. Gdzieś w głowach zawodników siedziało to, że przyjeżdża do nas drużyna znajdująca się w dole tabeli. Poza tym wcześniej graliśmy ciężkie mecze, więc może przyszedł lekki kryzys, który doskwierał nam na początku meczu. Najważniejsze, że od połowy drugiego seta gra wyglądała tak, jak powinna wyglądać od początku. Przełamaliśmy swoje słabości i wróciliśmy na odpowiednie tory – skomentował Maciej Pańszczyk, szkoleniowiec beniaminka, któremu sen z powiek spędza wąska ławka rezerwowych. – Formę obecnie mamy dobrą, choć przeraża nas trochę to, że mamy wąską ławkę. Kolejny mecz rozegraliśmy w osłabieniu, bo Artur Nakonieczny jest kontuzjowany. Teoretycznie nie mamy zmiany na przyjęciu, co było widać w pierwszym secie meczu z zespołem z Bolesławca. Niedyspozycja niektórych zawodników sprawiła, że przydałaby się jakaś zmiana. Może wówczas gra szybciej by ruszyła, ale ważne, że skończyło się kompletem punktów – dodał trener ekipy z Milicza.Mimo że rozgrywki już trwają, to MUKS Ziemia Milicka liczy, że będzie powiększało się grono firm wspierających siatkówkę w Miliczu, a to pozwoli beniaminkowi jeszcze na ruchy kadrowe. – Czekaliśmy na wyniki wyborów. Mamy burmistrza, który wspiera siatkówkę. Dlatego w tym momencie możemy zacząć rozmowy z niektórymi sponsorami, którzy wcześniej się wahali, bo też nie wiedzieli, jaka będzie sytuacja w regionie – skomentował Pańszczyk, który liczy, że w najbliższym czasie drużyna zostanie wzmocniona, co da mu większą możliwość rotowania składem. – Jak najszybciej będziemy chcieli poczynić jakieś wzmocnienia, pozyskać co najmniej dwóch zawodników i mieć szerszą ławkę – dodał szkoleniowiec MUKS-u Ziemi Milickiej.

Mimo wąskiego składu i tak początek sezonu jest bardzo udany w wykonaniu beniaminka. Na swoim koncie ma on tylko jedną porażkę, a seria zwycięstw sprawiła, że po siedmiu kolejkach jest wiceliderem tabeli. Przegrywa tylko z Aqua Zdrój Wałbrzych, tracąc do lidera jedno oczko. – Pokazaliśmy rywalom, że tkwi w nas pewna siła. Mamy pewność w grze oraz cechujemy się konsekwencją w podejmowanych działaniach. Jesteśmy cierpliwi, co daje nam tak dobre rezultaty – ocenił trener drużyny z Milicza, który nie ukrywa, że pozycja wicelidera z jednej strony jest pozytywna, ale z drugiej – wiąże się z dodatkowym obciążeniem. – Każdy przeciwnik podejmując wicelidera, gra nie na 100, ale na 120%, bo chce go ugryźć i wyszarpać mu punkty. Dlatego musimy być przygotowani na to, że nie będzie łatwych meczów w tych rozgrywkach – dodał Pańszczyk.

Przed jego podopiecznymi wyjazdowy pojedynek z Juve Głuchołazy. Mimo że miliczanie będą faworytami, to na pewno gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Wprawdzie plasują się dopiero w środku stawki, ale na swoim koncie mają sporo rozegranych tie-breaków, co świadczy o tym, że są waleczną drużyną. – Albo rywale będą twardzi i rozegrają kolejnego tie-breaka, albo w którymś momencie pękną. My nastawiamy się na walkę o każdy punkt. Mam nadzieję, że nasza cierpliwa i konsekwentna gra w każdym elemencie zaowocuje tym, że przywieziemy kolejne punkty do Milicza – zakończył Maciej Pańszczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved