Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Olenderek: Chciałbym, żebyśmy byli waleczną drużyną

Maciej Olenderek: Chciałbym, żebyśmy byli waleczną drużyną

fot. Klaudia Piwowarczyk

Maciej Olenderek jest jedną z nowych twarzy w LOTOSIE Treflu Gdańsk. Niespełna 25-letni libero trafił do gdańskiego zespołu z ONICO AZS Politechniki Warszawskiej (obecnie ONICO Warszawa). W rozmowie z naszym portalem opowiada m.in. o swoim ulubionym miejscu w Trójmieście, a także o celach na najbliższy sezon. – Nie chciałbym gdybać, które miejsce zajmiemy – powiedział libero gdańskiej ekipy.

 Przejście Olenderka do Gdańska było niemałym zaskoczeniem. Zawodnik przyznał, że jego transfer do ekipy z Pomorza spowodowany był zainteresowaniem jego postacią ze strony klubu. – Moje przejście było spowodowane tym, że zespół z Gdańska zainteresował się moją osobą, na co ja natychmiast się zgodziłem. I tak się stało, że tutaj jestem – przyznaje nowy libero LOTOSU Trefla Gdańsk.  Poza zainteresowaniem ze strony klubu wpływ na decyzję siatkarza miała także postać szkoleniowca. – Trener Anastasi jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Prowadził naszą reprezentację i osiągnął z nią duże wyniki. Jest super popracować z takim trenerem – dodaje libero. Jak się okazuje, dodatkowym bodźcem byli także inni zawodnicy, którzy albo niedawno grali w gdańskim zespole, jak Sławomir Stolc, albo wciąż grają. – Chyba ze wszystkimi miałem styczność wcześniej. Zaczynając od Moustaphy (M’Baye – przyp. red.), przez Sławka Stolca, z którymi grałem w młodzieżówkach przeciwko sobie – oni tutaj w Gdańsku, ja w Metrze Warszawa. Czy to Wojtek Ferens, Miłosz Hebda, Mateusz Mika – razem jeździliśmy na obozy, graliśmy razem cały czas w reprezentacji i kadetów i juniorów. Piotrek Nowakowski jest z mojej małej miejscowości. A poza tym cały czas graliśmy przeciwko sobie. Generalnie znamy się – powiedział siatkarz.

Obok polskich zawodników w najbliższym sezonie w barwach gdańskiej drużyny zagra kilku obcokrajowców. Olenderek zapewnia, że nie boi się grać ze starszymi od siebie siatkarzami, a także z graczami spoza Polski. – Przyjaźnię się z Arturem Szalpukiem. Jeśli chodzi o Kanadyjczyków, to wiem, że TJ Sanders jest starszy ode mnie tylko o rok, Mateusz Mika też jest starszy ode mnie tylko o rok. Chyba nie będę się ich bał – powiedział zawodnik.

Co ciekawe przyjaciel libero zagra w najbliższym sezonie w tym samym klubie, zatem można powiedzieć, że Artur Szalpuk podążył drogą Olenderka. – Artur podążył za mną. Nie chcę wypowiadać się za niego, chociaż zawsze się deklarował, że byłoby jeszcze super zagrać razem. Dobrze się rozumieliśmy w Warszawie, dobrze się rozumieliśmy także kiedy on był w Radomiu czy Bełchatowie, chociaż przecież nie graliśmy już razem. Spotykamy się, przyjaźnimy się, no i fajnie, że tak wyszło – mówi Olenderek.

Dla młodego siatkarza będzie to kolejny sezon w PlusLidze. Jakie cele stawia sobie zawodnik na najbliższy sezon? – To będzie już chyba mój siódmy sezon w PlusLidze z powodzeniami i niepowodzeniami. Słyszałem, że zespół tutaj będzie, przynajmniej na papierze, z górnej półki. Zobaczymy, ile nam się uda wygrać. W tym sezonie liga będzie moim zdaniem bardziej wyrównana. Stać nas na to, żeby być na pierwszym miejscu, chociaż możemy być i na ósmym albo i niżej. Ale mam nadzieję, że tak nie będzie. (śmiech) Będziemy robić wszystko, żeby tak nie było. I dodaje: – Na ten sezon mamy jak najwyższe cele. Chyba poprawimy miejsce w tym sezonie. Tak na poważnie nie chciałbym jednak gdybać, które miejsce zajmiemy. Na pewno chciałbym, żebyśmy byli waleczną drużyną, podobnie jak to było za dobrych czasów w Politechnice. Chciałbym, abyśmy walczyli o każdą piłkę i rozumieli się na boisku i poza nim – stwierdził zawodnik.

Cały artykuł Agnieszki Kaźmierskiej w: Przeglądzie Ligowym

 

źródło: Przegląd Ligowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved