Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Naliwajko: Szykowaliśmy się na wojnę

Maciej Naliwajko: Szykowaliśmy się na wojnę

fot. Aleksandra Twardowska

Drużyna z Wrocławia w czwartek zagrała bardzo dobry mecz i wygrała ze Stalą Nysa 3:0. – Chcemy, żeby już przed play-off to dobrze wyglądało, żeby ta pewność siebie rosła, żeby nie być w tej fazie chłopcami do bicia, tylko postawić się każdemu rywalowi, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Do tego dążymy – stwierdził kapitan Gwardii, Maciej Naliwajko.

Wrocławianie od początku narzucili swój styl gry gościom. Jedynie we fragmentach trzeciego seta przeciwnicy zdołali nawiązać walkę. W żadnej odsłonie Stali nie udało się jednak przekroczyć bariery 20 punktów. – Chyba nikt się tego nie spodziewał. Szykowaliśmy się na wojnę, przynajmniej pięć setów. Chcieliśmy zagrać dobre spotkanie, to, co trenujemy. Z dużą dawką energii i sportowej agresji. To się udało. Znowu zagraliśmy zespołowo i jak widać, zespół wygrywa. Cieszymy się z tego zwycięstwa – powiedział Maciej Naliwajko.Gwardziści byli wyraźnie lepsi od przeciwników w każdym elemencie. Największa dysproporcja widoczna była w ataku. Wrocławianie w tym elemencie zanotowali niemal 45% skuteczność, zaś goście tylko nieco ponad 29%. – Na pewno narzuciliśmy swój styl gry. Bardzo dobrze przyjmowaliśmy, bardzo dobrze zagrywaliśmy, odrzuciliśmy drużynę z Nysy od siatki. Narzuciliśmy na nich presję. Skutecznie graliśmy w obronie i kontrataku. Z naszej strony od początku była duża presja. Stal myliła się, miała dużo błędów własnych, co nas zaskoczyło, bo spodziewaliśmy się cierpliwej gry tak doświadczonego rywala. Wyszło inaczej, jesteśmy zadowoleni – przyznał kapitan Gwardii.

W ostatnich meczach wrocławianie dzielili się punktami z rywalami. W minionej kolejce podopieczni trenera Lebiody rozegrali niesamowity tie-break z drużyną z Jaworzna. Gwardia przegrała, ale dopiero 24:26. – To też był dla nas bardzo pozytywny mecz. Wypróbowaliśmy dużo ustawień i wszystkich zawodników w dłuższym wymiarze. Spodziewaliśmy się, że możemy tam zagrać dłuższy mecz, bo będziemy próbować różnych wariantów. Był to mecz szkoleniowy, ale oczywiście nie odpuszczamy niczego, bo chcemy zbudować jak najlepszą formę przed play-off. Chcemy, żeby już przed play-off to dobrze wyglądało, żeby ta pewność siebie rosła, żeby nie być w tej fazie chłopcami do bicia, tylko postawić się każdemu rywalowi, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Do tego dążymy – podkreślił Naliwajko. – Nie patrzymy na tabelę. Jak się uda być wyżej, to świetnie, ale chodzi o te morale, o to, żeby podczas meczu pokazywać to, co gramy na treningach. Przenosić to, co przygotowujemy na mecze – dodał przyjmujący.

Hala Orbita to już trzeci obiekt, w którym wrocławianie grają w roli gospodarza. Chociaż sala jest znacznie większa niż dotychczasowe hale, w których grali Gwardziści, drużyna nie miała problemów z przystosowaniem się do niej. – Śmialiśmy się, że znowu nie gramy u siebie. Ale jak zobaczyliśmy, ilu kibiców się zgromadziło, to stwierdziliśmy, że jednak walczymy u siebie. Mimo tego, że jest to trzecia hala w tym sezonie, bardzo dobrze nam się grało. Nie mieliśmy okazji trenować za długo tutaj, bo tylko w czwartek rano, ale jak widać, szybko się dostosowaliśmy. Atmosfera była świetna. To jest hala stworzona do gry w siatkówkę – stwierdził siatkarz Gwardii.

Na zakończenie fazy zasadniczej drużyna z Wrocławia w roli gospodarza podejmie Krispol Września. – Podejdziemy do tego meczu bardzo poważnie. To spotkanie też będzie przed własną publicznością. Niezależnie w jakiej hali się odbędzie, będziemy grać na maksa, z pełnym zaangażowaniem i też podejrzewam, że spróbujemy różnych wariantów, żeby być jak najlepiej przygotowanym na play-off. To jest najważniejszy okres w sezonie, wszyscy grają po to, żeby w tej fazie jak najlepiej się pokazać – zauważył Maciej Naliwajko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved