Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Naliwajko: To było trudne starcie

Maciej Naliwajko: To było trudne starcie

Siatkarze Gwardii Wrocław ponownie przegrali wyjazdowe spotkanie. Po porażce w Częstochowie wrocławianie ulegli KPS-owi Siedlce również 0:3. – Wszyscy z pewnością chcielibyśmy szybko zapomnieć o tym meczu. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Dlatego tak szkoda nam zwłaszcza tej pierwszej partii. Potem wynik coraz bardziej wymykał się nam spod kontroli – przyznał po środowym spotkaniu kapitan drużyny z Wrocławia, Maciej Naliwajko.

Pierwsza partia pojedynku w Siedlcach była wyrównana, a dopiero końcówka rozstrzygnięta została na korzyść gospodarzy. W drugim secie stopniowo inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni trenera Chwastyniaka. W szeregach wrocławian brakowało dobrego przyjęcia i skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki pewnie punktował Bartosz Kowalczyk, którego wspierał wracający po kontuzji Damian Dobosz. – Trudno wskazać jeden konkretny aspekt, który dziś zawiódł. Przede wszystkim nasze przyjęcie nie było na tyle dokładne. Od razu te błędy przekładały się na rozegranie i atak. KPS zagrał bardzo dobry mecz, umiejętnie stwarzali sobie dobre okazje. Świetnie grali zagrywką, od tego wszystko się zaczyna. Do tego dołożyli solidne przyjęcie, czujną asekurację i pewnie wygrali – podsumował po meczu Leszek Mazur, drugi trener Gwardii Wrocław.

Trzecia odsłona to zupełna dominacja gospodarzy, którzy konsekwentnie punktowali nieskutecznych rywali. W tej odsłonie wrocławianie zdobyli jedynie 13 punktów. – Wszyscy z pewnością chcielibyśmy szybko zapomnieć o tym meczu. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Dlatego tak szkoda nam zwłaszcza tej pierwszej partii. Potem wynik coraz bardziej wymykał się nam spod kontroli. Kowalczyk i Dobosz byli dziś ważnymi postaciami w ich zespole, ponadto podbijali większość naszych ataków, to było trudne starcie. Byliśmy słabsi i mamy tego świadomość – powiedział Maciej Naliwajko, kapitan Gwardii Wrocław.

W najbliższej kolejce gwardziści zagrają we Wrocławiu. Po raz pierwszy domowe starcie Gwardii pokazane zostanie w telewizji. Mecz nie odbędzie się jednak w hali przy ul. Krupniczej, a w obiekcie Uniwersytetu Medycznego. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Lebiody będzie lider I ligi mężczyzn, Lechia Tomaszów Mazowiecki.

źródło: gwardiawroclaw.pl