Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Muzaj: Zaczyna się już poważne granie

Maciej Muzaj: Zaczyna się już poważne granie

fot. Aleksandra Twardowska

– Wszyscy chcą być na boisku, grać, być częścią zwycięstwa. Każdy, który wchodzi, robi co może. Myślę, że to jest dojrzałość. Mimo że wiekiem ta grupa nie jest tak bardzo zaawansowana, ale to jest taka dojrzałość siatkarska i pełen profesjonalizm – powiedział o reprezentacji Polski atakujący Maciej Muzaj.

Ostatnie spotkanie w grupie D zostanie zapamiętane z nietypowego sposobu rotowania składem przez trenera Heynena. Przy stanie 14:8 za Nowakowskiego, Muzaja, Leona, Drzyzgę, Kubiaka i Bieńka weszli Kochanowski, Konarski, Szalpuk, Komenda, Śliwka i Kłos. Jedynym zawodnikiem, który nie pojawił się na boisku był libero Damian Wojtaszek. – Widocznie dzisiaj trener przed meczem założył sobie, że po czternastym punkcie zmienia wszystko i tak zrobił. Poważnie, było takie założenie, że chcemy, żeby wszyscy zagrali w tym meczu. Myślę, że to jest dobre. Oczywiście podeszliśmy poważnie do tego meczu, bo chcieliśmy go wygrać przed kibicami, ale wiedzieliśmy też, że ten mecz nic dla nas nie zmieni, będziemy mieli pierwsze miejsce w grupie, więc to był dobry mecz, żeby każdy pojawił się na boisku, bo każdy będzie potrzebny w dalszej części turnieju – powiedział Maciej Muzaj.Biało-czerwoni w tej fazie grupowej niemal od początku do końca dyktowali warunki na boisku. Polacy przegrali tylko jednego seta a wiele setów było bardzo jednostronnych i przypomniało bardziej sparingi, niż mecze o stawkę. – Podejście do meczu jest zupełnie inne niż do treningu, to zawsze są jakieś emocje. Nawet jeżeli udaje nam się wygrać tak gładko, to zawdzięczamy to koncentracji i temu, że wychodzimy i robimy robotę na boisku. To nie przychodzi wszystko tak łatwo, może tak wygląda to z boku, ale to jest koncentracja, wszystko jest na poważnie – stwierdził atakujący reprezentacji Polski. – Wszyscy chcą być na boisku, grać, być częścią zwycięstwa. Każdy, który wchodzi, robi co może. Myślę, że to jest dojrzałość. Mimo że wiekiem ta grupa nie jest tak bardzo zaawansowana, ale to jest taka dojrzałość siatkarska i pełen profesjonalizm – dodał.

Najbliższym rywalem reprezentacji Polski będzie Hiszpania, z którą Polacy powalczą o awans do ćwierćfinału. – Wiem gdzie leży Hiszpania. Nie wiem, czy miałem okazję grać, ale na pewno widziałem jak grają. Zaczyna się już poważne granie, ważne mecze. Hiszpania? Ok, będziemy walczyć – powiedział Muzaj. Co atakujący zapamięta po fazie grupowej? – Kibiców. To jest naprawdę imponujące, ilu tutaj jest Polaków, ilu przychodzi na nasze mecze. Tutaj może jest mniejsza hala i to nie wygląda tak imponująco, ale na meczu w Rotterdamie to naprawdę było niesamowite. Na pewno ci kibice zapadną mi w pamięć i oczywiście to, że wygraliśmy całą grupę, każdy mecz za trzy punkty, straciliśmy jednego seta, więc miło jest być częścią tej reprezentacji – odpowiedział.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved