Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Muzaj: Mamy wielu zawodników na światowym poziomie

Maciej Muzaj: Mamy wielu zawodników na światowym poziomie

fot. Katarzyna Antczak

Kolejny mecz w kombinowanym składzie i kolejne zwycięstwo…mistrzowie świata są już o krok od awansu do Final Six Ligi Narodów. – Inne zespoły grają jedną szóstką, starają się żeby im to jakoś wyglądało. My udowadniamy, że mamy wielu zawodników na światowym poziomie, którzy mogą wyjść i wygrać – mówi Maciej Muzaj, który w sobotnim meczu z Niemcami, wygranym 3:1 pełnił rolę…libero.

Szansę występu w podstawowej szóstce otrzymał Bartosz Filipiak, który w piątek dopiero zadebiutował w reprezentacji. – W sobotę jednak miałem okazję zadebiutować w pierwszej szóstce. Cieszę się bardzo, że trener po tak krótkim czasie dał mi wejść na boisko i poczuć, jak smakuje gra na takim poziomie, przy takiej publiczności. Ze swojego debiutu nie jestem zadowolony, aczkolwiek jestem mega szczęśliwy, że mogłem w tym uczestniczyć – nie posiadał się ze szczęścia 25-letni atakujący Trefla Gdańsk. Zdobył on w tym meczu 8 punktów.Po raz kolejny zobaczyliśmy, że dla reprezentacji Polski skład w jakim gra nie ma większego znaczenia. – To świadczy o sile naszego zespołu. Ktokolwiek by nie wyszedł w szóstce, tak gra naprawdę się klei, wygląda bardzo dobrze i za tym idą wyniki. Nie możemy już się doczekać meczu z Portugalią – mówi Filipiak. – Kolejny weekend, kolejny mecz i skład w którym jeszcze nigdy nie graliśmy. Trzeba się z tego cieszyć, bo to działa.  Inne zespoły grają jedną szóstką, starają się żeby im to jakoś wyglądało. My udowadniamy, że mamy wielu zawodników na światowym poziomie, którzy mogą wyjść i wygrać – dodał z kolei Maciej Muzaj.

Polacy są już o krok o awansu do Final Six. Mogą sobie go zapewnić już w nocy, jeżeli korzystnie ułożą się wyniki turnieju w Brazylii. – Trzeba jeszcze poczekać, ale jutro co by nie było jutro jest mecz reprezentacji i damy z siebie wszystko, żeby go wygrać. Nie ważne kto będzie grał, dla nas turniej się jeszcze nie skończył, nawet jak w nocy okaże się, że nie awansowaliśmy- mówi Muzaj.  – Śledzimy wyniki, ale co by nie było chcemy jutro pokonać Portugalię. Chcemy dobrze zamknąć turniej, zdobyć siódme zwycięstwo z rzędu i dobrze zamknąć Ligę Narodów dla naszych kibiców, którzy tutaj przyjechali- dodał Aleksander Śliwka. Dziękował on także kibicom. – Bardzo chciałbym podziękować kibicom, którzy tutaj licznie się zgromadzili. Byliśmy siłą przeważającą na trybunach i lepsi na boisku. To cieszy, że wygraliśmy na terenie Niemców, w tamtym roku oni wygrali u nas w Łodzi. Trochę nas to bolało i chcieliśmy się zrewanżować.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved