Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Trener w pełni kontroluje swoje wybuchy

Maciej Muzaj: Trener w pełni kontroluje swoje wybuchy

fot. plusliga.pl

– Wielka osobowość, wielki trener. Czyli to, co się o nim dookoła mówi, jest prawdą. Nie mieliśmy jednak wystarczająco dużo czasu, żebym mógł wszystko to, co chce mi dobrego przekazać, przyswoić. Sezon jest długi, będę starał się czerpać jak najwięcej z jego treningów i podejścia do siatkarzy – powiedział o trenerze Anastasim Maciej Muzaj, atakujący Trefla Gdańsk.

Andrea Anastasi. Ma znaleźć sposób na ciągle nie do końca spełnionego Macieja Muzaja. Jak układa się współpraca?Maciej Muzaj: – Na głębsze podsumowania przyjdzie jeszcze czas pod koniec sezonu. Teraz mogę jednak powiedzieć, że ze współpracy z Andreą jestem bardzo zadowolony. Wielka osobowość, wielki trener. Czyli to, co się o nim dookoła mówi, jest prawdą. Nie mieliśmy jednak wystarczająco dużo czasu, żebym mógł wszystko to, co chce mi dobrego przekazać, przyswoić. Sezon jest długi, będę starał się czerpać jak najwięcej z jego treningów i podejścia do siatkarzy. Warto pamiętać, że trener Anastasi dołączył do nas po 2 miesiącach od rozpoczęcia przygotowań, ze względu na obowiązki związane z reprezentacją Belgii. Musiał w Treflu poukładać sporo spraw po wejściu do drużyny.

To były radykalne zmiany?

– Bardziej mam na myśli formowanie zespołu według swojej filozofii pracy. Mamy taką drużynę, gdzie 2-3 zawodników z pierwszego składu gra właściwie swój pierwszy sezon w takiej roli na poziomie PlusLigi. Dlatego trener każdemu musi poświęcić sporo czasu, trzeba wiele rzeczy dogadać, usprawnić. Ma z nami dużo roboty, nie oszukujmy się. Ale on to uwielbia, to widać. Codziennie przychodzi z nową energią i bawi się tym.

Zabawa kończy się, kiedy coś idzie źle. Anastasi to nerwus?

– Czasami tak. Mam jednak wrażenie, że trener w pełni kontroluje te swoje wybuchy, wręcz sobie na nie od czasu do czasu pozwalając. To jest męska gra, ma do czynienia z dorosłymi facetami. Czasami nie wystarczy, że powie się coś miłego bądź lekko podniesie głos. Trzeba się mocno wkurzyć, ustalić granice błędu zawodnikom. To też nie jest tak, że trener Anastasi nie potrafi się kontrolować. Takie sytuacje mają swoje podłoże, mają jakiś swój cel, to trochę gra w wydaniu włoskiego trenera.

Kilka lat temu byłeś nadzieją. Kim dzisiaj jest Maciej Muzaj? Ligowcem?

– Szarym ligowcem, mogę powiedzieć z przymrużeniem oka…

Cała rozmowa Macieja Piaseckiego dostępna w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved