Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Z Treflem chcę zddobyć medal

Maciej Muzaj: Z Treflem chcę zddobyć medal

fot. Katarzyna Antczak

– Chciałbym zdobyć z Treflem medal, mamy młody i ciekawy skład. Chcę pokazać się trenerowi naszej kadry, mam coś jeszcze do udowodnienia. Zamierzam grać o najwyższe cele – powiedział atakujący Trefla Gdańsk Maciej Muzaj.

Z jakimi nadziejami zjawia się pan w Treflu Gdańsk?Maciej Muzaj: – Jestem głodny medalu. W Jastrzębiu udało się zdobyć jeden, wcześniej w Bełchatowie, a teraz chciałbym zrobić to z Treflem. Nasz skład jest ciekawy. Mamy w nim dużo młodych twarzy. Z tym trenerem mamy duże szanse na medal. Ja jestem mocno zmotywowany. Po krótkiej przygodzie z reprezentacją chciałbym coś udowodnić i pokazać się także szkoleniowcowi kadry. Dlatego w Treflu chcę walczyć o najwyższe cele.

Drużyna została mocno przebudowana i odmłodzona. Nie boi się pan, że wpłynie to na poziom gry?

– Jedni mogą powiedzieć na nas młodzi gniewni, ale nie do końca jesteśmy tacy młodzi. W końcu w kadrze mamy kilku doświadczonych zawodników. Trudno oceniać nas na tle innych, skoro liga się jeszcze nie zaczęła. Sam zresztą nie lubię mówić przed ligą, kto będzie zły, a kto dobry. Później mecze to weryfikują i wychodzi na to, że nie grają nazwiska czy wiek, a zawodnicy w formie. Wówczas liczą się tylko pot i krew. Na pewno wiele drużyn, podobnie jak nasza, przeszło ciekawą przebudowę. My jesteśmy głodni sukcesu i ambitnie podejdziemy do każdego meczu.

Biorąc pod uwagę grę w kadrze, udało się latem odpocząć i złapać głód do siatkówki?

– Za mną idealny balans pomiędzy odpoczynkiem a treningiem. Nie było za długiej przerwy, choć oczywiście po pierwszej siłowni pojawiły się zakwasy. Dałem sobie trochę wolnego po sezonie reprezentacyjnym i przez ten okres nic nie robiłem. Chciałem odpocząć i się zresetować. Teraz treningi idą pełną parą.

Był pan rozczarowany decyzją trenera Vitala Heynena, że nie wziął pana do składu na mistrzostwa świata? Czy może hierarchia wśród atakujących kadry była już jakiś czas temu ustalona?

– Nikt z nas od początku nie wiedział, jaki jest pomysł na skład na mistrzostwa świata. Może trener miał swoje przemyślenia, ale nam o tym nie mówił. Wszystkich traktował na równi. Braku wyjazdu na mistrzostwa świata nie traktuję w kategorii wielkiej porażki. Miałem swoje szanse w reprezentacji, pokazałem się raz lepiej, raz gorzej, a reszta zależała od trenera.

Co dała panu przygoda z kadrą?

– Najważniejsze, że zdobyłem trochę doświadczenia. Do gry na wysokim poziomie w reprezentacji trzeba mieć za sobą wiele meczów o stawkę. Wyciągnę wnioski po kadrze i będę walczył o nią w przyszłym sezonie. Teraz trzymam kciuki za chłopaków grających w reprezentacji.

Przyjście do Trefla i do trenera Andrei Anastasiego pomoże wskoczyć na poziom reprezentacji?

– Trener był tutaj dużym plusem. Odkąd Andrea prowadził reprezentację Polski, słyszałem o nim wiele dobrego. Kiedyś, będąc w SMS-ie, podczas zgrupowania w Spale miałem okazję z nim porozmawiać. Bardzo mi imponował i dlatego chciałem z nim pracować. Cieszę się, że taka okazja się nadarzyła. Długo się nie zastanawiałem, ponieważ jest to wielki autorytet w świecie siatkówki i chciałem zobaczyć, jak to jest z nim pracować. Niestety teraz trenuje z reprezentacją Belgii, więc zaczniemy wspólne zajęcia nieco później, ale przed nami jeszcze cały sezon PlusLigi.

Czy uda się Polsce ponownie zagrać o medal mistrzostw świata?

– Jest w naszej drużynie duży potencjał. Trzeba jednak pamiętać, że jesteśmy w trakcie wymiany pokoleń. Mamy trochę młodych zawodników, którzy pracują na nazwisko i zdobywają doświadczenie. Wiemy, że trener Heynen lubi doświadczonych zawodników, także i dla niego stanowi to wyzwanie. Ma jednak pomysł, co zrobić z zespołem. Czy jesteśmy w gronie faworytów do medalu? Trudno powiedzieć. Cztery lata temu różnie mówiono o naszej reprezentacji. Mało kto stawiał nas w gronie faworytów, a jednak zdobyliśmy mistrzostwo. Dlatego także teraz trudno oceniać.

Autor wywiadu: Marcin Dajos – sport.trójmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved