Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Ta wygrana smakuje wyjątkowo

Maciej Muzaj: Ta wygrana smakuje wyjątkowo

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Ten mecz nam wyszedł, choć oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Nie wiem, czy rzeszowianie nas zlekceważyli, ale my utrzymaliśmy koncentrację do końca i chyba to było decydujące – mówi Maciej Muzaj po zwycięstwie Jastrzębskiego Węgla w Rzeszowie z mistrzem Polski.

Zespół z Jastrzębia-Zdroju był wielką niewiadomą przed startem nowego sezonu PlusLigi. Klub nie ukrywał, że wobec obcięcia funduszy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Odeszli podstawowi zawodnicy, a z trzonu drużyny został jedynie Michał Masny. Wydawało się, że w takich okolicznościach „pomarańczowi” raczej nie zagrożą najlepszym drużynom ligi.

Ekipa Marka Lebedewa cztery pierwsze mecze sezonu kończyła w tie-breakach, odnosząc trzy zwycięstwa. Zachwyciła całą Polskę w sobotę, gdy nieoczekiwanie wygrała w Rzeszowie z mistrzem Polski. Duża w tym zasługa Macieja Muzaja, który po przenosinach z PGE Skry Bełchatów ma okazję do dłuższego przebywania na boisku i zaprezentowania swoich umiejętności. – Jechaliśmy powalczyć z Resovią o jak najlepszy wynik, ale bardziej prawdopodobne wydawało się zdobycie punktu niż wygranie spotkania. Nawet w tie-breaku nie byłem pewny zwycięstwa, bo wiadomo, że wygrać na Podpromiu nie zdarza się każdemu, ale dzięki temu ta wygrana smakuje wyjątkowo – mówi siatkarz Jastrzębskiego Węgla.– Po pierwszych trzech meczach, które zakończyły się tie-breakami, chcieliśmy zagrać dobry mecz w Rzeszowie i ugrać co się da. Ten mecz nam wyszedł, choć oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Nie wiem, czy rzeszowianie nas zlekceważyli, ale my utrzymaliśmy koncentrację do końca i chyba to było decydujące – mówi Maciej Muzaj, który w czterech dotychczasowych meczach Jastrzębskiego Węgla już dwukrotnie odbierał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. – Nie mam na co narzekać. W zespole panuje znakomita atmosfera, pracuję ze świetnym szkoleniowcem i bardzo dobrze się tutaj czuję – twierdzi Muzaj.

Więcej w katowickim Sporcie

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved