Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maciej Muzaj: Po co jest ta Młoda Liga?

Cerrad Czarni Radom w rozgrywkach Młodej Ligi pokonał w trzech setach Jastrzębski Węgiel. Nie było w tym być może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w drużynie z Radomia w składzie pojawili się zawodnicy doskonale znani z plusligowych parkietów.

Gospodarze tego spotkania w żadnym z trzech setów nie pozwolili rywalowi przekroczyć bariery szesnastu punktów. W składzie radomian zagrali tacy zawodnicy jak Bartłomiej Bołądź, Michał Kędzierski, Jakub Ziobrowski, Tomasz Fornal, Jakub Zwiech i Piotr Filipowicz – siatkarze doskonale znani z plusligowych parkietów.

Ta sytuacja wywołała burzę, którą skomentował na jednym z portali społecznościowych Maciej Muzaj. – Jak dla mnie to jakaś pomyłka i krzywda. Wystawianie plusligowej szóstki w rozgrywkach Młodej Ligi. Po co? Żeby zrobić fałszywy sukces? Zgarnąć 15 czy 20 tys. za mistrza ML i tyle? Co mają powiedzieć teraz chłopcy, którzy cały sezon w Radomiu zapierdzielali na treningach i meczach, żeby dostać się do fazy play-off Młodej Ligi, a teraz nie powąchają w tych finałach nawet boiska?! Ba, niektórzy pewnie nawet medalu nie dostaną… – skomentował siatkarz, dodając jeszcze. – Po co jest ta Młoda Liga? Nie do tego, aby była zapleczem PlusLigi? Żeby szkoliła zawodników, którzy mogą wspomóc pierwszy zespół? Jaki rozwój gwarantuje młodym zawodnikom niegranie najważniejszych meczów w ich sezonie? Zawodnicy plusligowi nie potrzebują już pokazywać się w Młodej Lidze… Oni już zostali zauważeni. Dajcie szansę pokazać się innym, młodym, zdolnym, bo te finały to ich okazja, żeby zostać zauważonym i móc w przyszłości wzmacniać pierwsze zespoły swoich klubów!Do dyskusji na portalu społecznościowym włączył się także Wojciech Żaliński. Zawodnik przypomniał, że podobne sytuacje miały także miejsce w drużynie z Jastrzębia-Zdroju.  – Przypomnij mi, co w rozgrywkach Młodej Ligi w sezonie 2015/16 robili Kuba Popiwczak czy Konrad Formela czy chociażby w obecnym sezonie Radek Gil czy Marcin Ernastowicz. Czy ich rola różni się od roli Bołądzia, Kędzierskiego itd. w drużynie Młodej Ligi z Radomia? Czy Kuba Popiwczak (będący w mojej opinii bliżej pierwszej reprezentacji niż Młodej Ligi) grał tam po to, żeby zrobić indywidualny progres lub po to, żeby pomóc w rozwoju młodszym kolegom? – skomentował Żaliński.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved