Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Muzaj: Skoncentrujemy się, żeby jak najszybciej wygrać

Maciej Muzaj: Skoncentrujemy się, żeby jak najszybciej wygrać

Reprezentacja Polski po dwóch dniach bez rozgrywania meczu wróciła do rywalizacji w Pucharze Świata. W środę biało-czerwoni zdobyli trzy punkty, wygrywając z Rosjanami. – Momentami mieli bardzo ciężką zagrywkę, więc to nie jest łatwy zespół do grania. Tutaj nie można nawet na chwilę odsapnąć, bo momentalnie ten dystans skracają – przyznał po meczu Maciej Muzaj.

Spotkanie pomiędzy Polską a Rosją było bardzo nierówne. Ostatecznie 3:1 wygrali biało-czerwoni. W tym pojedynku Rosjanie popełnili aż 31 błędów przy 19 pomyłkach podopiecznych trenera Heynena. Polacy górowali w polu zagrywki oraz bloku. – Ciężko się z nimi gra, bo to zespół z dobrym blokiem i obroną. Momentami mieli bardzo ciężką zagrywkę, więc to nie jest łatwy zespół do grania. Tutaj nie można nawet na chwilę odsapnąć, bo momentalnie ten dystans skracają – powiedział po meczu Maciej Muzaj, który tym razem wchodził tylko na zmiany za Bartosza Kurka. Atakujący zdobył w tym spotkaniu 2 punkty (40% skuteczności w ataku).

Tylko w pierwszym secie Polacy musieli uznać wyższość rywali. Wszystko dzięki nieustępliwości Rosjan. Biało-czerwoni przez dłuższy czas mieli kilkupunktową zaliczkę, jednak stracili ją w końcówce. Chociaż podopieczni trenera Heynena obronili dwie piłki setowe, to ostatnie słowo w walce na przewagi należało do ich rywali. – Przede wszystkim Rosjanom bardzo dobrze zafunkcjonowało pierwsze tempo, nie potrafiliśmy ich zatrzymać i tym właściwie przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W reszcie elementów byliśmy na równo – skomentował Jakub Kochanowski.

Po przerwie teraz przed Polakami kilka meczów z rzędu. W czwartek o 5:30 polskiego czasu biało-czerwoni zagrają z Egipcjanami. Reprezentacja ta po nadspodziewanie dobrym początku zacięła się i spadła już na 8. miejsce. – Trener ostrzegał nas, że Egipt gra dobrze na tym turnieju. Nie wiem do końca co to znaczy, bo nie widziałem ich żadnego meczu, ale na pewno skoncentrujemy się, żeby jak najszybciej ten mecz wygrać. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza, ale na pewno nie będzie to łatwy mecz. Myślę, że wszystko rozegra się po naszej stronie, bo to od nas zależy, jak ten mecz będzie wyglądał – zaznaczył atakujący reprezentacji Polski. – Na pewno musimy skupić się na tym, żeby nie pozwolić im się rozkręcić, bo jest to drużyna, która wcale nie gra aż tak słabo. Myślę, że jak mocno rozpoczniemy pierwszego seta, pokażemy, że my tu rządzimy, to nie powinno być żadnych niespodzianek – wtórował środkowy.

Na co stać polskich siatkarzy na Pucharze Świata w Japonii?