Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Maciej Muzaj: Po takich meczach nie mogę zasnąć

Maciej Muzaj: Po takich meczach nie mogę zasnąć

fot. Katarzyna Antczak

W miniony weekend reprezentacja Polski rozegrała pierwszy turniej w ramach tegorocznej Ligi Światowej. W rosyjskim Kaliningradzie biało-czerwoni zmierzyli się kolejno z Bułgarią, Rosją oraz Serbią. Tylko jedno z tych spotkań – przeciwko podopiecznym Plamena Konstantinowa – udało im się wygrać (3:1). Swoją szansę debiutu na prestiżowej imprezie dostał Maciej Muzaj. – Po takich meczach nie mogę zasnąć do późnej nocy – powiedział zawodnik.

Warto pamiętać o tym, że podczas pierwszego z turniejów grupy 1 Ligi Światowej, który odbył się na rosyjskim terenie, trener Stephane Antiga dał odpocząć największym gwiazdom reprezentacji. Mimo tego, że ze względu na przepisy chociażby Bartosz Kurek musiał być w zespole, to selekcjoner mógł sobie pozwolić na eksperymenty w składzie, gdyż Polska będzie gospodarzem tegorocznego turnieju Final Six imprezy (13-17 lipca, krakowska Tauron Arena) i w związku z tym ma zapewniony udział w decydującej rozgrywce.Zgodnie z przewidywaniami w Kaliningradzie swoją szansę otrzymał zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj. Atakujący pomarańczowych wszedł na zmiany we wszystkich trzech spotkaniach. Mecz z Bułgarią był dla niego debiutem w pierwszej reprezentacji. Pojawił się w nim na parkiecie w każdym z setów, zapisując na koncie biało-czerwonych jedno oczko. W spotkaniu ze Sborną wystąpił w trzech partiach i także dodał do konta swojego zespołu pojedynczy punkt. Starcie z Serbami zakończył natomiast z zerowym kontem, choć także na parkiecie pojawił się we wszystkich rozdaniach rywalizacji.

Na pewno mój debiut wiązał się z dużymi emocjami. Są to moje pierwsze wejścia w reprezentacji seniorskiej. Po takich meczach nie mogę zasnąć do późnej nocy. Rodzina dzwoni, pisze, tak więc jest to wielkie przeżycie – mówił sam zainteresowany.

Kolejne spotkania w tegorocznej Lidze Światowej czekają na Polaków w Łodzi już w nadchodzący weekend (24-26 czerwca). Obecnie w tabeli grupowej biało-czerwoni plasują się dopiero na ósmej pozycji, tracąc do liderujących Serbów aż sześć oczek (podopieczni trenera Antigi mają ich na koncie tylko trzy).

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved