Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Muzaj: Na pewno chcemy awansować do turnieju finałowego

Maciej Muzaj: Na pewno chcemy awansować do turnieju finałowego

– Trener powiedział nam to wprost, że chce, byśmy tam awansowali i pojechali do USA. W jakim składzie tam pojedziemy, nie wiadomo, ale na pewno chcemy tam zagrać – zapewniał po meczu z Argentyną Maciej Muzaj. – Głowa do góry, ważne, że wygraliśmy w piątym secie i dopisaliśmy sobie w tabeli dwa punkty – dodał Norbert Huber.

Reprezentacja Polski pokonała w Mediolanie Argentynę 3:2, chociaż prowadziła 2:0 i 22:18 w secie trzecim. Biało-czerwoni nie potrafili jednak skończyć tego spotkania w trzech setach i wygrać za trzy punkty. – Zabrakło nam koncentracji w końcówce trzeciego seta. Mogliśmy to skończyć od razu, było 22:18, ale trudno. Głowa do góry, ważne, że wygraliśmy w piątym secie i dopisaliśmy sobie w tabeli dwa punkty – mówił po meczu młody środkowy naszego zespołu, Norbert Huber.

Rywale dzisiaj fantastycznie bronili. To co wyprawiali w obronie, praktycznie w każdej akcji, sprawiało, że ta piłka w ogóle nie chciała spaść po ich stronie. Bardzo walczyli w tym elemencie. A my po dwóch wygranych setach gdzieś przespaliśmy ten trzeci w końcówce z dużą przewagą i nie wyszło. Nie mogliśmy skończyć piłki, było przyjęcie, była wystawa, ale nie mogliśmy skończyć kilku ważnych piłek. Oni cały czas świetnie bronili, wyprowadzali kontry. Te akcje trwały długo, ale oni je wygrywali i jakoś nas doszli w końcu – przyznał Maciej Muzaj.

Biało-czerwoni wciąż mają sporą stratę do miejsca premiowanego awansem do Final Six Ligi Narodów. – Na pewno chcemy tam się dostać, chcemy awansować. Trener powiedział nam to wprost, że chce, byśmy tam awansowali i pojechali do USA. W jakim składzie tam pojedziemy, nie wiadomo, ale na pewno chcemy tam zagrać – zapewnia atakujący reprezentacji Polski.

Czy Vital Heynen ma już w głowie skład reprezentacji Polski na najważniejsze imprezy w tym sezonie? – Ciężko odgadnąć, co trener ma w głowie. Myślę, że ma już swoje przemyślenia, teraz decydują się detale co do jednej, dwóch pozycji. Ogólny zarys myślę że ma już w głowie – uważa Muzaj. – Trener pokazuje cały wachlarz swoich możliwości, już nas nie zaskakuje, wiemy, jak będzie reagował po określonych sytuacjach. My to akceptujemy, to on jest kapitanem na naszym okręcie – dodaje Norbert Huber.

Środkowy reprezentacji Polski dopiero wchodzi do kadry i jak sam przyznaje, początki nie są łatwe.- Początki są trudne, w Chinach dobre mecze, w Iranie było ciężko. Skupiam się na tym, żeby dobrze się prezentować, żeby drużyna wygrywała, a statystyki są dla ekspertów, nie dla mnie – mówi Huber. Kolejnym rywalem Polaków w Mediolanie bezie reprezentacja Serbii. – To jest bardzo silny zespół od lat. Na pewno będziemy chcieli z nimi wygrać, zobaczymy, w jakim składzie wyjdziemy, ale na pewno będą wszyscy potrzebni i będziemy walczyć – kończy Maciej Muzaj.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl