Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Oliva robi show

Maciej Muzaj: Oliva robi show

Salvador Hidalgo Oliva był najlepszym siatkarzem spotkania Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów wygranego przez gospodarzy 3:2. Kubańczyk po meczu zebrał wiele pochwał. – Dominuje na boisku nawet z najlepszymi zespołami w lidze – mówił Maciej Muzaj, inny z czołowych siatkarzy jastrzębskiego zespołu.

Jastrzębski Węgiel w bieżącym sezonie PlusLigi powoli zaczyna nawiązywać do sukcesów klubu sprzed kilku lat. Po zwycięstwie nad Asseco Resovią (3:1) w kolejnym spotkaniu jastrzębianie pokonali po pięciosetowym boju PGE Skrę Bełchatów 3:2. – To był bardzo ciężki mecz, spodziewaliśmy się takiego i myślę, że jastrzębianie mogą jeszcze wygrać kilka takich spotkań – mówił po meczu środkowy PGE Skry Bełchatów, Karol Kłos.– Wiedzieliśmy, że dobrze grali z ZAKSĄ i Resovią. Pytanie: czy utrzymają taką dyspozycję, bo grają naprawdę szaleńczą siatkówkę na skrzydłach – na jednym Maciek Muzaj, na drugim Salvador Oliva. Sam jestem ciekawy, kiedy ich ktoś zatrzyma. Tego, co nam trzeba, to cierpliwość – zastanawia się Kłos. – Liga jest długa. Później może się okazać, że punkt zdobyty w Jastrzębiu-Zdroju może być bardzo ważny w końcowym rozrachunku.

Maciej Muzaj jest jednym z najjaśniejszych punktów Jastrzębskiego Węgla w bieżącym sezonie. – Aspiracje klubu są bardzo wysokie. Oczywiście chcielibyśmy się znaleźć w czołowej czwórce tabeli i walczyć o medale – mówił leworęczny atakujący. – Wygrywamy mecze z Bełchatowem i Rzeszowem, a wcześniej przegraliśmy z Będzinem, który nie jest pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Musimy podchodzić do każdego spotkania maksymalnie skoncentrowani, by nie tracić głupich punktów – dodał.

Salvador Hidalgo Oliva to prawdziwe objawienie tego sezonu PlusLigi. W meczu ze PGE Skrą zdobył prawie 30 punktów i został zawodnikiem spotkania. – Robi niesamowity show na boisku. Jestem pod wrażeniem jego gry, bo na treningach tego nie widać, ale jak na meczach „odpali” te 110 procent, to jest nie do zatrzymania. Dominuje na boisku nawet z najlepszymi zespołami w lidze. Nie wiem, kto musiałby być po drugiej stronie, żeby zagrał słabo – podkreślił Muzaj.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved