Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj odchodzi z Trefla Gdańsk

Maciej Muzaj odchodzi z Trefla Gdańsk

fot. plusliga.pl

Karuzela transferowa PlusLigi powoli nabiera tempa. W piątek pojawiła się jedna z większych informacji, gdyż odejście z Trefla Gdańsk ogłosił Maciej Muzaj.

W ostatnim sezonie 24-letni atakujący reprezentował barwy Trefla, do którego przeniósł się z Jastrzębskiego Węgla. Muzaj miał być czołową postacią składu prowadzonego przez Andreę Anastasiego. Patrząc pod kątem liczb, atakujący nie zawiódł, gdyż aż siedmiokrotnie wybrano go najlepszym zawodnikiem meczu (najwięcej w lidze), a także aktualnie zajmuje on pierwsze miejsce na liście najlepiej punktujących siatkarzy sezonu. Patrząc na przewagę, jaką posiada nad innymi graczami, można przypuszczać, że leworęczny siatkarz pozostanie na swojej lokacie do końca rozgrywek.Pomijając statystyki, można powiedzieć jednak, że Muzaj wpisał się w skład gdańszczan, który w przekroju całego sezonu był bardzo chimeryczny, dlatego zakończył on zmagania w PlusLidze na odległym dziewiątym miejscu. Poza krajowymi rozgrywkami Trefl brał udział w Lidze Mistrzów, gdzie po pasjonującej walce odpadł w ćwierćfinale z Zenitem Kazań. W dwumeczu z rosyjskim potentatem Maciej Muzaj udowodnił swoja wartość, rozgrywając dwa bardzo dobre pojedynki.

Teraz jednak drogi zawodnika i klubu się rozchodzą, o czym wspomniał sam 24-latek. Siatkarz w rozmowie z PAP zapowiedział również, że już prowadzi rozmowy z innymi klubami, mając nawet podpisane wstępne umowy. Atakujący nie chce jednak zdradzać drużyny, z którą doszedł do pewnego porozumienia.

W całej sprawie Muzaj podziękował swojemu dotychczasowemu pracodawcy, gdyż według samego gracza, jego umiejętności wzrosły. Taki bagaż doświadczeń atakujący chce przenieść do reprezentacji, licząc na powołanie i wniesienie konkretnej wartości do zespołu, na którego czele stoi Vital Heynen.

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved