Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj o swojej przyszłości

Maciej Muzaj o swojej przyszłości

fot. Katarzyna Antczak

– Mam ważny kontrakt z Jastrzębskim Węglem i na pewno zostaję tutaj na przyszły sezon. Myślę, że nie miałbym powodów, żeby odchodzić – mówi atakujący Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj. – Czekam na wieści odnośnie innych transferów, ale już zapowiadają się one ciekawie – dodaje.

Jak przyjąłeś wiadomość o tym, że otrzymałeś powołanie do reprezentacji Polski na tegoroczną Ligę Światową?Maciej Muzaj:Bardzo się ucieszyłem. Wcześniej, kiedy byłem na tym kilkudniowym zgrupowaniu kadry w Spale, to rozmawiałem z trenerami. Ale nie spodziewałem się, że uda mi się dostać do tej 21-osobowej kadry. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie.

Myślisz, że już w tym roku jest szansa na debiut w pierwszej reprezentacji?

Tego do końca nie wiem. Jeśli jednak jestem w tym gronie, to mogę na to liczyć. Mam świadomość, że jestem trzeci w kolejce, ale jeśli któryś z atakujących będzie musiał odpocząć, to wtedy pojawia się dla mnie taka szansa. Jak na razie muszę być w gotowości i utrzymać formę aż do początku zgrupowania na Ligę Światową.

A jak oceniasz ten krótki, można powiedzieć epizodyczny pobyt na kadrze w roli „sparingpartnera”, który miał miejsce zaraz po sezonie ligowym?

Bardzo pozytywnie. Pomimo że były to tylko cztery treningi, to bardzo dużo można było z nich „wynieść”. Praca w kadrze wygląda trochę inaczej niż w klubie, a dla mnie była to okazja do pokazania się trenerom reprezentacji. Stephane Antiga miał do mnie kilka uwag. Pokazał mi parę rzeczy, nad którymi muszę popracować. Samo to, że tam się znalazłem, było dla mnie pochwałą i bodźcem mobilizującym do dalszej pracy.

Jak podsumujesz miniony sezon ligowy pod względem indywidualnym? Jesteś drugim najlepiej punktującym zawodnikiem ligi, trzecim najlepiej atakującym i piątym wśród najlepiej serwujących. To chyba dobrze jak na pierwszy pełny sezon rozegrany w PlusLidze?

W statystykach rzeczywiście wygląda to całkiem nieźle. W miarę upływu czasu w trakcie sezonu miałem lepsze i gorsze momenty. Ze statystyk i w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Ale życzyłbym sobie, żeby w mojej grze było mniej przestojów i żebym potrafił przez dłuższy czas utrzymać dobry poziom.

Co zapamiętasz najlepiej z tego sezonu?

Był to dla mnie ważny sezon, bo miałem możliwość gry w pełnym wymiarze i mogłem wykazać się swoimi umiejętnościami. Każdego dnia uczyłem się czegoś nowego. Ten sezon naprawdę dał mi wiele. A z miłych chwil, na pewno fajnie było wygrać w Rzeszowie. No i oczywiście ostatni mecz z Politechniką Warszawską, bo wiadomo: jak kończy się sezon zwycięstwem, to zawsze jest przyjemnie.

Na koniec rozwiej proszę wszelkie wątpliwości dotyczące twojej najbliższej klubowej przyszłości.

Mam ważny kontrakt z Jastrzębskim Węglem i na pewno zostaję tutaj na przyszły sezon. Myślę, że nie miałbym powodów, żeby odchodzić. W klubie jest wspaniały trener. Niestety, nie udało się zatrzymać Michala Masnego, ale zakontraktowany został nowy, światowej klasy rozgrywający. Czekam też na wieści odnośnie innych transferów, ale już zapowiadają się one ciekawie.

Rozmawiał Marcin Fejkiel – jastrzebskiwegiel.pl
 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved