Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maciej Muzaj: Dusza sportowca cierpi

Maciej Muzaj: Dusza sportowca cierpi

fot. volley.ru

Rozgrywki w lidze siatkarskiej zostały zakończone przed czasem. Wszystko ze względu na pandemię koronawirusa, która paraliżuje świat. W Rosji na razie pozostanie Maciej Muzaj, który nie ma chwilowo możliwości powrotu. – a razie nie mamy możliwości powrotu przez to, że zawieszono loty. Jedynie LOT organizuje powroty Polaków do kraju, ale niestety póki co takiej możliwości z Moskwy nie było. Zamierzam bombardować stronę internetową przewoźnika do skutku. Nie wiem jednak, czy nazbierałoby się na tyle ludzi, by wypełnić cały samolot – mówi w rozmowie z TVP Sport.

Jak dużym zaskoczeniem jest dla pana wcześniejsze zakończenie sezonu?Maciej Muzaj: Jest to zaskoczenie, ale nie jest ono olbrzymie. Po pierwszym meczu play-off z zespołem z Moskwy powiedziałem chłopakom, że nie jestem pewien czy zobaczymy się w spotkaniu rewanżowym. Wykrakałem.

To duży zawód? A może nie dziwi pana ten krok w momencie, kiedy sytuacja w Europie jest tak dramatyczna?

Decyzja absolutnie mnie nie dziwi, ponieważ wiem, co dzieje się na świecie. Nie zmienia to faktu, że dusza sportowca cierpi. Nie wszystko było jeszcze stracone. Mogliśmy wygrać rewanż, a następnie „złoty set”.

Chce pan wrócić do Polski?

Z dziewczyną nadal zastanawiamy się czy wracać jak najszybciej. Na razie nie mamy możliwości powrotu przez to, że zawieszono loty. Jedynie LOT organizuje powroty Polaków do kraju, ale niestety póki co takiej możliwości z Moskwy nie było. Zamierzam bombardować stronę internetową przewoźnika do skutku. Nie wiem jednak, czy nazbierałoby się na tyle ludzi, by wypełnić cały samolot. Rosja to olbrzymi kraj i trudno jest oszacować, ilu naszych rodaków mogłoby lecieć z Moskwy.

Jak długo obowiązywał kontrakt z Gazpromem Surgut?

Podpisałem go na rok. Jestem wolnym człowiekiem.

Chciałby pan jeszcze kiedyś zagrać w Rosji?

Nie mam nic przeciwko. Zobaczymy jak rynek zaadaptuje się do obecnej sytuacji. Jeszcze nie podpisałem nigdzie umowy. Rosja jest bardzo ciekawa. Liga jest silna.

Rozmawiała Sara Kalisz, więcej w serwisie TVP Sport.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved