Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj dokończy sezon w barwach Onico?

Maciej Muzaj dokończy sezon w barwach Onico?

fot. plusliga.pl

Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców przed meczem półfinałowym PlusLigi z Jastrzębskim Węglem. Uraz jest na tyle poważny, że klub w decydującym momencie sezonu musi przeprowadzić transfer medyczny. Jak podaje Przegląd Sportowy nowym atakującym ma zostać Maciej Muzaj. Ostateczną decyzję podejmie PLS.

W najważniejszym momencie sezonu ekipa ONICO stanęła w bardzo trudnej sytuacji. Kontuzji doznał Bartosz Kurek. Uraz jest na tyle poważny, że siatkarz nie pojawi się na parkiecie do końca sezonu. Stołeczny klub nie może sobie pozwolić na ryzyko gry z jednym atakującym. Sharone Vernon Evans dłuższą część sezonu spędził w kwadracie dla rezerwowych i na trybunach, więc nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji. W przypadku jakiegokolwiek urazu Kanadyjczyka ONICO zostałoby bez atakującego.– Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębieniu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by w jakikolwiek sposób zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki, ale niewątpliwie potrzebna jest przerwa. Zawodnik wspólnie z klubem, kadrą medyczną ONICO i reprezentacji Polski podjęli decyzję o przerwie medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia – powiedział lekarz drużyny, doktor Grzegorz Adamczyk z CM Gamma.

Klub zdecydował się na przeprowadzenie transferu medycznego. Miejsce Kurka do końca sezonu zajmie Maciej Muzaj. 25-letni siatkarz zakończył sezon z Treflem Gdańsk, lecz kontrakt z klubem obowiązuje go do końca maja.  Komisja Medyczna PLS wyraziła już zgodę na transfer medyczny. Problemem była interpretacja przepisu zawartego w Regulaminie Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej obowiązującego w PLS. Nie wiadomo, czy Bartosz Kurek, który do Onico dołączył w grudniu, spełnia definicję „podstawowego zawodnika”, a głosy wśród ekspertów i dziennikarzy są podzielone. Wszystko przez niejednoznaczne i pozostawiające miejsce na interpretację sformułowania przepisu. Ostateczna decyzja należy do Polskiej Ligi Siatkówki, a ta policzyła procent występów Bartosza Kurka nie we wszystkich meczach Onico od początku sezonu, a tylko w tych, od momentu pozyskania Bartosza Kurka… I właśnie ta interpretacja budzi najwięcej wątpliwości obserwatorów i kibiców.

Muzaj od następnego sezonu ma występować w rosyjskiej Superlidze. W poniedziałek został oficjalnie ogłoszony jako zawodnik klubu Gazprom Jugra Surgut. Umowa między siatkarzem a klubem ma zacząć obowiązywać dopiero za kilka miesięcy. Jeżeli ONICO dojdzie do porozumienia z Treflem to Muzaj powinien trafić na kilka meczów do Warszawy.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved