Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Muzaj: Dla mnie jest to duża lekcja

Maciej Muzaj: Dla mnie jest to duża lekcja

Siatkarzy Trefla Gdańsk po przegranej u siebie 2:3 czekał we wtorek mecz w Kazaniu decydujący o awansie do półfinału Ligi Mistrzów. Podopieczni Andrei Anastasiego byli o krok od sprawienia sensacji, wygrali cały mecz 3:2, a o awansie musiał zadecydować złoty set. – Wyszliśmy na ten mecz pewni siebie, chcąc ugrać jak najwięcej – powiedział atakujący polskiego zespołu Maciej Muzaj.

Zawodnicy Trefla Gdańsk prezentowali się bardzo dobrze od samego początku spotkania, wygrali pierwsze dwa sety, a na uwagę zasługuje ich świetna postawa w polu serwisowym oraz w przyjęciu. – Możemy być zadowoleni, bo zagraliśmy znakomity mecz. Graliśmy świetnie w przyjęciu dzięki czemu naszym rywalom trudno było nas zatrzymać. Dobrze radziliśmy sobie w serwisie, a oni musieli ryzykować, przez co popełniali wiele błędów w tym elemencie – powiedział atakujący Trefla Gdańsk.

Trzeci set padł łupem zawodników z Kazania. Czwarta partia miała bardzo zacięty przebieg, a o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Podopieczni Andrei Anastasiego mieli kilka piłek na wagę awansu do półfinału Ligi Mistrzów, jednak ich nie wykorzystali. To gospodarze tego spotkania wygrali czwartego seta, a o losach pojedynku musiał zadecydować tie-break. – W ważnych momentach czwartego seta popełniłem dwa błędy, które zaważyły o tym, że mogliśmy wygrać wcześniej ten mecz. Te dwie piłki będą mi się śniły, a szczególnie ta na miarę awansu – przyznał Maciej Muzaj.

Tie-break wygrali gdańszczanie, a o awansie zadecydował złoty set. W nim gra miała bardzo wyrównany przebieg do stanu 11:11. lecz w końcówce lepsi okazali się Rosjanie, którzy znaleźli się w półfinale rozgrywek. – Dla mnie jest to duża lekcja, bo w takim meczu i o taką stawkę nie miałem jeszcze okazji grać. Mam nadzieję, że następnym razem na tym etapie zagram lepiej w kluczowych momentach. Mogę być zadowolony z siebie, ale odczuwam niedosyt i zdenerwowanie, bo mieliśmy wszystko w swoich rękach. Może jutro lub za dwa dni będę potrafił się cieszyć z tego, że wygraliśmy mecz i zagraliśmy bardzo dobrze – stwierdził Muzaj. – Te dwa mecze z Zenitem były naszymi najlepszymi w tym sezonie – zakończył atakujący.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy