Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Muzaj: Ciężko będzie ich wyeliminować w rewanżu

Maciej Muzaj: Ciężko będzie ich wyeliminować w rewanżu

fot. plusliga.pl

Trefl Gdańsk przegrał 2:3 z Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów. – Szkoda, że przegraliśmy, ale z drugiej strony mamy świadomość, że Zenitowi od dawna nikt nie przeciwstawił się tak, jak my – podsumował atakujący Maciej Muzaj. – Ciężko nam będzie ich wyeliminować w rewanżu. Zenit zwyciężył w ostatnich czterech edycjach Ligi Mistrzów. To wybitny zespół – dodał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Czego zabrakło do zwycięstwa?Maciej Muzaj: W trzecim secie, prowadząc 14:6, poczuliśmy się zbyt pewnie. Sądziliśmy, że ta partia jest już nasza, zdekoncentrowaliśmy się i pozwoliliśmy się dogonić. W polskiej lidze wygralibyśmy takiego seta, ale przeciwko Zenitowi to nie przejdzie. Drugi kluczowy moment to tie-break. Wydawało się, że jesteśmy bardzo blisko zwycięstwa, ale w pewnym momencie górę wzięły indywidualne umiejętności naszych rywali. Earvin N’Gapeth pojawił się na zagrywce i dwa razy uderzył tak, że chyba już nikt nie wątpi, dlaczego Rosjanie tyle mu płacą. Wcześniej popełniał błędy, ale też miał fantastyczne obrony, dobrze przyjmował zagrywki. W Zenicie w zasadzie każdy jest wielką gwiazdą i każdy potrafi przesądzić o losach spotkania. Szkoda, że przegraliśmy, ale z drugiej strony mamy świadomość, że Zenitowi od dawna nikt nie przeciwstawił się tak, jak my.

Ostatnio gracie mecze co dwa albo trzy dni. Mogło się wydawać, że będziecie przemęczeni, tymczasem potrafiliście rozegrać znakomite spotkanie przeciwko czołowej drużynie świata.

– Gramy tak często, że nawet nie mamy czasu trenować. Widzimy się praktycznie każdego dnia. Na pewno wszyscy jesteśmy przemęczeni, ale na mecze z takim przeciwnikiem jak Zenit człowiek dodatkowo się mobilizuje. Jestem dumny z tego, że tak powalczyliśmy. Jestem też od pewnego czasu zadowolony ze swojej gry. Miałem w tym sezonie różne momenty, ale wydaje mi się, że teraz znajduję się w dobrej dyspozycji. Mam nadzieję, że będę w niej jak najdłużej.

Kto wygra Ligę Mistrzów?

– Ciężko nam będzie ich wyeliminować w rewanżu. Zenit zwyciężył w ostatnich czterech edycjach Ligi Mistrzów. To wybitny zespół. Marzy mi się, by kiedyś zagrać w topowym europejskim klubie i gdybym dostał kiedyś ofertę z Kazania, spakowałbym się i byłbym tam w dwa dni (śmiech). Ale w tym roku Zenitowi, nawet jak nas przejdą, nie będzie łatwo wygrać Champions League. Moim zdaniem zwyciężą albo oni, albo Perugia.

Rozmawiał Jakub Radomski – więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved