Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Muzaj: Nasz cel wyklucza przegranie meczu z Niemcami

Maciej Muzaj: Nasz cel wyklucza przegranie meczu z Niemcami

fot. Aleksandra Twardowska

Mistrzostwa Europy wkroczyły w decydującą fazę. Już w poniedziałek o godzinie 20:00 Polacy w ćwierćfinale powalczą z Niemcami. – Wiemy, że raczej będzie to najcięższy przeciwnik, z jakim dotychczas była okazja spotkać się na tym turnieju. Ten mecz będzie już inny, bardziej wymagający od nas, ale jesteśmy pewni siebie, pewni swojej jakości i będziemy walczyć – powiedział Maciej Muzaj, atakujący reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski dotychczas w mistrzostwach Europy straciła tylko jednego seta. Polacy bez najmniejszych problemów wygrali grupę D a w 1/8 finału nie dali najmniejszych szans Hiszpanom. – Czuję się coraz lepiej, coraz pewniej. Myślę, że wszystkim każdy mecz dawał więcej pewności jako drużynie i lepszego samopoczucia. Ja czuję się bardzo dobrze, było to widać w meczu z Hiszpanami, że lepiej wyglądałem – powiedział Maciej Muzaj.Biało-czerwoni podczas spotkań w Holandii za każdym razem mogli liczyć na wsparcie bardzo licznie zgromadzonych kibiców. Fani reprezentacji byli bardzo głośni a na mecz z Hiszpanami wykupili wszystkie bilety. – To na pewno pomaga. Mimo że nie możemy usłyszeć siebie na boisku, to jest wielkie wsparcie i aż się ciepło robi na sercu wchodząc do sali, która aż huczy od Polaków i jest cała biało-czerwona – stwierdził atakujący reprezentacji Polski.

W ćwierćfinale podopieczni trenera Vitala Heynena zmierzą się z Niemcami. Reprezentacja ta słabo zagrała w fazie grupowej. Siatkarze z Niemiec w grupie B zgromadzili na swoim koncie 7 punktów, wygrywając zaledwie dwa mecze (3:0 z Austrią i Słowacją). Podopieczni trenera Andrei Gianiego przegrali natomiast z Serbami (0:3), Belgami (2:3) i Hiszpanami (1:3). W 1/8 Niemcy odprawili z kwitkiem Holendrów, triumfując 3:1. – Mamy tutaj jasno określony cel wewnętrznie w grupie i ten cel wyklucza przegranie meczu z Niemcami, więc musimy go po prostu wygrać. Wiemy, że raczej będzie to najcięższy przeciwnik, z jakim dotychczas była okazja spotkać się na tym turnieju. Ten mecz będzie już inny, bardziej wymagający od nas, ale jesteśmy pewni siebie, pewni swojej jakości i będziemy walczyć – zapowiedział Muzaj.

źródło: opr. własne, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved