Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Maciej Muzaj blisko pozostania w lidze rosyjskiej

Maciej Muzaj blisko pozostania w lidze rosyjskiej

fot. gazprom-ugra.ru

Występujący w tym sezonie w barwach Gazpromu-Jurga Surgut Maciej Muzaj najprawdopodobniej zostanie na dłużej w lidze rosyjskiej. – Spodziewamy się zamknięcia tematu na początku przyszłego tygodnia. W Rosji kwarantanna jest przedłużona do końca kwietnia. Urzędnicy, działacze oraz prawnicy pracują w domach i to przesuwa w czasie realizację podpisywania umów – powiedział menadżer siatkarza, Andrzej Grzyb.

Miniony sezon klubowy był bardzo udany dla Macieja Muzaja. Polski atakujący został najlepiej punktującym siatkarzem rozgrywek. Dobre występy w barwach Gazpromu-Jurga Surgut przyciągnęły uwagę czołowych klubów ligi rosyjskiej. – Ma przynajmniej cztery oferty i na jedną z nich zapewne się zdecyduje – powiedział  Andrzej Grzyb. – Rozmawiamy z Uralem Ufa, Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. Wciąż nie jest także wykluczony powrót Maćka do Surgutu – dodał menadżer.Nowym trenerem Kuzbassu Kemerowo został Aleksiej Werbow, który zastąpił na stanowisku Gheorghe Cretu. Były libero prowadził w tym sezonie Zenit Kazań. Siatkarze z Syberii zakończyli rozgrywki ligowe na najniższym stopniu podium, więc będą uczestniczyli w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. – Werbow bardzo Maćka ceni i chciałby mieć go w drużynie. Poważna propozycja nadeszła jednak także z Ufy. No i jest jeszcze Fakieł – przyznał menadżer.

Według ,,Przeglądu Sportowego” zakontraktowaniem polskiego atakującego ma być także zainteresowana Verva Warszawa Orlen Paliwa. Kiedy zawodnik podejmie decyzję o swojej sportowej przyszłości? – Spodziewamy się zamknięcia tematu na początku przyszłego tygodnia. W Rosji kwarantanna jest przedłużona do końca kwietnia. Urzędnicy, działacze oraz prawnicy pracują w domach i to przesuwa w czasie realizację podpisywania umów. Którą opcję podpowiemy Maćkowi (bo u nas zawsze zawodnik podejmuje ostateczną decyzję)? Na pewno uwzględniamy źródło płatności i terminowość wypłat. Mam już pełne rozeznanie co do możliwości w/w klubów, więc decyzja powinna być podjęta w ciągu kilku dni – zakończył Andrzej Grzyb.

*cały artykuł Kamila Drąga w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved