Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Muzaj: Nie będę traktował tego sezonu, jako straconego

Maciej Muzaj: Nie będę traktował tego sezonu, jako straconego

fot. plusliga.pl

Maciej Muzaj jest niewątpliwie liderem Trefla Gdańsk w sezonie 2018/2019. W sobotnim meczu z Indykpolem AZS Olsztyn zdobył 24 punkty przy bardzo dobrej 61% skuteczności ataku. – Indywidualne zdobycze punktowe oczywiście cieszą, ale to nie jest wszystko. Siatkówka jest sportem drużynowym i chciałbym, żeby  przekuwało się to na zwycięstwa – przyznał atakujący, którego pozostanie w Treflu na kolejny sezon wydaje się mocno wątpliwe.

Dla Macieja Muzaja rywalizacja o zaledwie 9. miejsce nie jest szczytem marzeń.  – Przyjechaliśmy tutaj grać zaledwie o 9.miejsce, co na pewno jest dla nas pewnym rozczarowaniem, bo wiadomo, że jako ambitni zawodnicy chcielibyśmy grać o trochę więcej. Nie zapracowaliśmy sobie na to – przyznał Muzaj. Indywidualnie atakujący spisał się bardzo dobrze, co zaowocowało statuetką MVP. – Indywidualne zdobycze punktowe oczywiście cieszą, ale to nie jest wszystko. Siatkówka jest sportem drużynowym i chciałbym, żeby  przekuwało się to na zwycięstwa – powiedział 24- letni atakujący. – W tym sezonie czuję się naprawdę dobrze. Wiadomo, że były momenty dołków, jak to w długim i ciężkim sezonie. Cieszę się z tego, że przez dłuższy okres udało mi się utrzymać optymalną formę. Z siebie mogę być zadowolony – nie ukrywał Maciej Muzaj, który zapewne znajdzie się w składzie reprezentacji Polski. Siatkarz nie jest jednak zadowolony z wyniku drużyny. – Zawodników ocenia się po tym, jak gra cała drużyna i ile pomagają zespołowi w zwycięstwach. Nam tych wygranych nie udało się uzbierać dużo – przyznał. – Była okazja pokazania się w europejskich pucharach i na pewno nie będę traktował tego sezonu jako straconego – dodał jednak atakujący Trefla Gdańsk.

W piątek zespoły z Gdańska i Olsztyna rozegrają drugi mecz, wygrana Trefla Gdańsk zakończy rywalizację. – Można powiedzieć, że rywalizacja o 9.miejsce to jest granie o nic, ale ja chciałbym przypomnieć słowa trenera Marka Lebedewa, który będąc jeszcze w Jastrzębiu powiedział, że jeżeli kończysz sezon wygraną, to jest dobrze. Nie ważne, czy jest to mecz np. o przedostatnie miejsce. Ja chciałbym zakończyć ten sezon po prostu wygraną – przyznał Muzaj.

źródło: inf. własna, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved