Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Michalik: Od początku pracy miałem wyższą ideę

Maciej Michalik: Od początku pracy miałem wyższą ideę

– Od samego początku pracy miałem wyższą ideę, czyli zadbać o zdrowie siatkarzy oraz pracować prewencyjnie, czyli nad zapobieganiem urazów – powiedział Maciej Michalik, nowy trener przygotowania fizycznego PGE Skry.

Maciej Michalik to dobry znajomy trenera Michała Mieszko Gogola, z którym współpracował w Stoczni Szczecin. – Jest mi niezmiernie miło być częścią PGE Skry Bełchatów. Ostatnio rozmawiałem z przyjacielem i gdy zaczynałem pracę w siatkówce w Szczecinie, to stwierdziliśmy, że może kiedyś trafię do Bełchatowa. Dużo czasu nie minęło i ten Bełchatów się pojawił – mówi szczęśliwy Michalik.Jak wygląda praca trenera przygotowania fizycznego? – Sport jest dziś bardzo dynamiczny, szybki i silny – opowiada Michalik. – Każdy chce oglądać właśnie takie zmagania i moją rolą jest odpowiednio przygotować do tego sportowców. Od samego początku pracy miałem jednak wyższą ideę, czyli zadbać o zdrowie siatkarzy. W każdym sezonie starałem się podwyższać swoje umiejętności, również nad pracą prewencyjną, czyli zapobieganiem urazów. Mam nadzieję, że w najbliższym sezonie też się to uda i wspólnie osiągniemy zamierzone sukcesy.

Dużym zaufaniem Michalika obdarzył także prezes PGE Skry, Konrad Piechocki. Mając ogromne zaufanie do trenera Michała Mieszko Gogola uważam, że podejście i doświadczenie Maćka, które są bezcenne, zaprocentują w pracy w PGE Skrze. Działań niektórych trenerów nie widać bezpośrednio na zewnątrz, a są bardzo ważne i przekładają się później na dyspozycję na boisku – mówi szef bełchatowskiego klubu.

Przypomnijmy, że w sztabie PGE Skry będą pracowali również fizjoterapeuci Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko oraz statystyk Robert Kaźmierczak. To ludzie z ogromnym doświadczeniem, którzy długo pracują w swoich zawodach. Szczególnie Tomek Kuciapiński jest związany z klubem, bo pracuje u nas już ponad 20 lat. Mamy naprawdę dużo mocnych korzeni – kończy Piechocki.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved