Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maciej Kromrych: Dziewczyny są chętne do ciężkiej pracy

Maciej Kromrych: Dziewczyny są chętne do ciężkiej pracy

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Jest to już dziesiąty dzień obozu. Nasza młodzież ma prawo czuć się zmęczona. Trenujemy trzy razy dziennie. Są dwa treningi siatkarskie i jeden motoryczny – mówi Maciej Kromrych prowadzący grupę dziewcząt z rocznika 2007 na kampach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Białej Podlaskiej.

Maciej Kromrych podkreśla, że nie wszystkie zawodniczki prezentują porównywalny poziom, więc zajęcia muszą być odpowiednio dostosowane. – grupa jest zróżnicowana pod względem poziomu wyszkolenia i systematyczności pracy.”  – Jedne trenują od czterech lat, a inne od czterech miesięcy. Musimy nasze treningi dostosować do poziomu grupy. Dziewczyny są pierwszy raz na kampach i obecny obóz nazywam „ABC siatkówki”. Grupa jest mocno zaangażowana w trening, zawodniczki są bardzo chętne do ciężkiej pracy – powiedział Maciej Kromrych.Podopieczne trenera Macieja Kromrycha miały test motoryczny na który składał się zasięg w ataku, wyskok do bloku i wyskok dosiężny. – To był ich pierwszy taki sprawdzian. Dziewczyny będą już monitorowane i będziemy porównywać wyniki kolejnych testów – mówi trener.

Karolina Kulczyńska z ŁMLKS Łaskovii Łask uzyskała 282 cm w zasięgu ataku. Ten wynik można uznać za bardzo dobry. – Cieszę się, że zostałam powołana na kampy. Siatkówkę trenuję od trzech lat. W szkole dostałam się do klasy sportowej o profilu siatkarskim i tak się zaczęło. Co mi się najbardziej podoba na kampach? Wszystko. Atmosfera jest cudowna – powiedziała Karolina Kulczyńska.

Na kampie w Białej Podlaskiej jest inna zawodniczka ŁMLKS Łaskovii Martyna Bulzacka. Jej przygoda z siatkówką trwa już prawie pięć lat. – Chodziłam na tańce, ale dalej miałam po lekcjach dużo wolnego czasu i tata zapisał mnie na siatkówkę. Z czasem oba zajęcia zaczęły mi kolidować i z czegoś musiałam zrezygnować. Postawiłam na siatkówkę – dodaje Martyna Bulzacka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved