Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Kołodziejczyk: Ten zespół namiesza w I lidze

Maciej Kołodziejczyk: Ten zespół namiesza w I lidze

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

– Myślę, że ten zespół namiesza w lidze. naszym celem jest faza play-off. Nie wyobrażam sobie, aby nas w niej zabrakło. Nie poddamy się przed pierwszym gwizdkiem, a na boisko będziemy wychodzić po to, aby zwyciężyć – powiedział Maciej Kołodziejczyk, szkoleniowiec LUK Politechniki Lublin.  

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w pocie czoła szlifują formę przed debiutem w I lidze. na razie pracowali nad siłą oraz wytrzymałością, ale powoli zaczynają wchodzić w okres rozgrywania meczów kontrolnych. – Za nami ciężki okres. Trenujemy dwa razy dziennie. Zazwyczaj do południa ćwiczymy na siłowni, a później mamy zajęcia w hali, gdzie już pracujemy w szóstkach. Jest to więc dziesięć treningów tygodniowo. Im bardziej rzetelnie przepracujemy okres przygotowawczy, tym później, w trakcie sezonu, powinno nam być łatwiej – skomentował Kamil Durski, który nie ukrywa, że mimo ciężkiej pracy humory zawodnikom dopisują, a w zespole jest dobra atmosfera. – Atmosfera jest w porządku. Trener nad nią bardzo mocno pracuje. Kładzie duży nacisk na to, aby w zespole był dobry klimat. zresztą znamy się z większością zawodników, więc o atmosferę bym się nie martwił – dodał rozgrywający lubelskiej ekipy.Siatkarze LUK Politechniki jako jedni z pierwszych w I lidze zaczęli przygotowania do sezonu. – Chcieliśmy, aby pierwszy tydzień przygotowań był wprowadzający, adaptacyjny, dla chłopaków. Za nami cztery tygodnie ciężkiej pracy. Był to taki typowy okres, w którym pracowaliśmy nad budową siły i wytrzymałości. Bardziej koncentrowaliśmy się też nad techniką. Było również trochę taktyki. Musimy nauczyć się pewnych systemów, które będą nam potrzebne w lidze – zaznaczył Maciej Kołodziejczyk, trener beniaminka, za którym już pierwszy sparing z KPS-em Siedlce. – Mecze kontrolne są dla nas bardzo ważnym aspektem, tym bardziej, że żaden trening nie odzwierciedli tego, co dzieje się na boisku. takie mecze pozwalają mi monitorować drużynę. Okres przed ligą pozwoli nam też na sprawdzenie różnych konfiguracji na boisku, ale także popracować nad zgraniem – dodał szkoleniowiec I-ligowca.

Mimo że Luk Politechnika jest beniaminkiem, to już w pierwszym sezonie na zapleczu PlusLigi zamierza pokazać się z dobrej strony. Lublinianie nie ukrywają, że ich celem jest gra w play-off. Liczą również, że utrą nosa kilku faworytom. – Myślę, że naszą drużynę będzie stać na nie jedną niespodziankę w lidze. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, nie narzekamy na większe kontuzje, mam do dyspozycji wszystkich zawodników na treningach. Myślę, że ten zespół namiesza w lidze. naszym celem jest faza play-off. Nie wyobrażam sobie, aby nas w niej zabrakło. Chociaż los beniaminka jest dość trudny. Mamy ciężki terminarz, bo na początku spotkamy się z teoretycznie mocniejszymi rywalami, ale nie poddamy się przed pierwszym gwizdkiem, a na boisko będziemy wychodzić po to, aby zwyciężyć – zakończył Maciej Kołodziejczyk.

źródło: opr. własne, Radio Lublin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved