Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Maciej Kołodziejczyk: Jesteśmy mistrzami własnego parkietu

Maciej Kołodziejczyk: Jesteśmy mistrzami własnego parkietu

W rozgrywkach II ligi czas na półfinały. W grupie 6 LPSK Politechnika Lublin zagra z Avią Świdnik. Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną w Lublinie. – O poziom swojego zespołu jestem spokojny. Nie przypuszczam również, aby Avia oddała bardzo szybko pole gry. To solidna drużyna, doświadczona i na pewno dojdzie do konfrontacji dwóch mocnych ekip – powiedział przed pierwszym meczem Maciej Kołodziejczyk, trener lubelskiej Politechniki.

Po raz drugi w tym sezonie przyjdzie wam mierzyć się w derbach regionu z Avią Świdnik, tym razem już na etapie półfinału play-off II ligi.Maciej Kołodziejczyk: – Był taki moment sezonu, że mieliśmy szansę na utrzymanie prowadzenia w tabeli. Trafiły nam się jednak trzy porażki. Teraz mogę zawyrokować tezę, że to my bardziej przegraliśmy tamte mecze, niż przeciwnicy je wygrali. Inaczej było w derbach z Avią, gdzie w Świdniku dostaliśmy solidne lanie 0:3. Gdyby tamte spotkania zakończyły się inaczej, to niekoniecznie musielibyśmy trafić na świdniczan już w półfinale.

Jak ocenia pan szanse swojego zespołu na wygranie rywalizacji z klubem ze Świdnika?

– Myślę, że obie drużyny mają po 50 procent. O poziom swojego zespołu jestem spokojny. Nie przypuszczam również, aby Avia oddała bardzo szybko pole gry. To solidna drużyna, doświadczona i na pewno dojdzie do konfrontacji dwóch mocnych ekip.

Walka zakończy się na trzech meczach?

– Liga pokazała, że zarówno my, jak też Avia jesteśmy mistrzami własnego parkietu. Ponieważ gra się do trzech zwycięstw, to półfinałowa rywalizacja może zakończyć się na pięciu spotkaniach.

Przed rokiem był pan drugim trenerem LKPS u boku Sławomira Czarneckiego, dziś pracującego z Avią. Obaj możecie powtórzyć wynik sprzed roku, czyli znaleźć się w najlepszej czwórce grupy 6 II ligi…

– To niecodzienna sprawa, ale tak faktycznie jest. Mam nadzieję, że oba zespoły stworzą wspaniałe widowisko trzymające w napięciu kibiców. Liczę, że moi zawodnicy wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji.

Rozmawiał Jarosław Czępiński, całość w Dzienniku Wschodnim

źródło: dziennikwschodni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved