Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Kołodziejczyk: Chcemy utrzymać naszą passę jak najdłużej

Maciej Kołodziejczyk: Chcemy utrzymać naszą passę jak najdłużej

Politechnika Lublin wygrała szósty mecz z rzędu w I lidze i wciąż pozostaje w grze o drugie miejsce po sezonie zasadniczym. Tym razem beniaminek z Lublina w pokonanym polu zostawił ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Ekipa z koziego grodu ma do rozegrania jeszcze jeden mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. – Chcemy aby nasza passa i dobra postawa trwała jak nadłużej – powiedział trener LUK Politechniki Lublin Maciej Kołodziejczyk.

Goście z opolszczyzny postawili opór swoim rywalom jedynie w pierwszej partii spotkania, Politechnika z kolei musiała zmierzyć się z własnymi słabościami. – Rozpoczęliśmy to spotkanie zbyt niemrawo. Weszliśmy w ten mecz nieco rozkojarzeni i dopiero, jak rywale zaczęli stawiać nam opór, to zaczęliśmy grać swoją siatkówkę. Cieszy to, że wygraliśmy decydującą końcówkę w pierwszym secie, bo w fazie play-off takich zaciętych końcówek na pewno będzie więcej i je trzeba będzie wygrywać. Przegrywaliśmy w premierowej odsłonie już trzema punktami, ale podwójna zmiana Kamila Durskiego oraz Jędrzeja Gossa przyniosła poprawę w naszej grze i to pozwoliło nam zwyciężyć – powidział trener lublinian. W kolejnych dwóch setach przyjezdni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, gospodarze byli skuteczniejsi w bloku, mieli lepsze przyjęcie i kontrolowali boiskowe wydarzenia. – Uważam zresztą, że pierwsza partia była kluczowa dla losów tego starcia. Z czasem rozluźniliśmy się i prezentowaliśmy się całkiem fajnie. Kolejne dwa sety były już bez historii, na co zresztą wskazuje wynik. Myślę również, że ostatnie mecze z naszym udziałem mogły nas rozprężyć. Oczywiście wiemy, że jesteśmy mocnym zespołem, jednak zwycięstwa po 3:0 zrobiły swoje. Uważam, że gramy naprawdę bardzo dobrze i oby tak zostało jak najdłużej, ponieważ przed nami decydująca część sezonu – stwierdził Maciej Kołodziejczyk.

Swój 1000 punkt w I lidze zdobył atakujący lublinian Damian Wierzbicki, który został wybrany MVP tego meczu. Zawodnik lubelskiego klubu w tym meczu zdobył 10 punktów, atakował z 62% skutecznością. – Plan na zwycięstwo 3:0 jest zawsze i cieszymy się, że udało nam się zaoszczędzić trochę więcej sił. Pierwszy set był dla nas najcięższy i być może wynikał z później pory, bo musieliśmy się nieco rozbudzić, aby wejść na swój pułap. Kolejne dwie odsłony w pełni już kontrolowaliśmy. Jeśli chodzi o ten tysięczny punkt, który zdobyłem w przeciągu dwóch ostatnich sezonów, to nie przykładam do tego większej wagi. Na pewno jest to miłe odczucie czy pewien symbol. Kibicom mogę tylko podziękować za oprawę i za to, jak się zachowali, bo sprawili mi fajną niespodziankę i z pewnością będę ją pamiętał do końca życia – zakończył wzruszony zawodnik.

źródło: lubsport.pl