Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Kołodziejczyk: Cel – awans do PlusLigi

Maciej Kołodziejczyk: Cel – awans do PlusLigi

fot. Grzegorz Winnicki

Maciej Kołodziejczyk jest jednym z najmłodszych trenerów w Krispol 1. Lidze. Jego podopieczni z LUK Politechniki Lublin zapisała na swoim koncie wyśmienity sezon w rozgrywkach i ogromny progres w rozwoju. Nikt już nie ukrywa w klubie, że cele są coraz większe i kolejnym jest awans do PlusLigi. – Cel postawiony przez zarząd jest jeden – awans do PlusLigi – zdradza szkoleniowiec lublinian.

Kołodziejczyk pracę w lubelskim klubie rozpoczął jako asystent trenera Sławomira Czarneckiego i po pierwszym sezonie został pierwszym szkoleniowcem drużyny. Jest też jednym z najmłodszych szkoleniowców w rozgrywkach. – To będzie czwarty sezon, w którym będę pierwszym trenerem – mówi trener lublinian. – Człowiek uczy się całe życie. Ja jestem bardzo młodym trenerem i z każdego sezonu staram się czerpać wiedzę garściami. Na pewno przeskok z drugiej do pierwszej ligi by ogromny. Trzeba było zwracać uwagę na inne rzeczy w przygotowaniu niż to miało miejsce w lidze niżej – dodaje.Lublinianie w pierwszoligowych rozgrywkach odnaleźli się bardzo dobrze, kończąc sezon z 17 wygranymi i 8 porażkami na koncie. – Pierwsza liga to już powiedzmy pełny profesjonalizm. Zawodnicy wchodzą na zupełnie inny poziom sportowy, zupełnie inna jest organizacja. Co za tym idzie, schemat pracy trenera też. Cieszę się, że jest ta progresja klubu i rośnie poziom lubelskiej siatkówki – ocenia Kołodziejczyk.

LUK Politechnika Lublin rozpędza się coraz bardziej. Ekipa trenera Kołodziejczyka po awansie do I ligi mężczyzn można powiedzieć, że zawojowała rozgrywki i będąc ich beniaminkiem na koniec uplasowała się na trzecim miejscu. Liga została przerwana przez koronawirusa i przedwcześnie zakończona, natomiast zespół z Lublina nie zatrzymuje się i plany na przyszłość ma bardzo ambitne. – Cel postawiony przez zarząd jest jeden – awans do PlusLigi. Cieszę się, bo lubię pracować przy wielkich wyzwaniach. Dwa lata temu miałem za cel awansować do pierwszej ligi. Udało się to zrealizować. Teraz jestem rzucony na trochę głębszą wodę, ale trzeba stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji. Myślę, że to nie będzie przeszkadzało, a może pomóc, by podołać temu wyzwaniu – uważa Maciej Kołodziejczyk.

źródło: inf. własna, lkpslublin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved