Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Maciej Kochański: To trudny czas, ale i ogromna szansa dla opolskiej siatkówki

Maciej Kochański: To trudny czas, ale i ogromna szansa dla opolskiej siatkówki

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

– Sezon zdecydowanie nie należał do łatwych, szczególnie na początku, kiedy ze względu na zmiany w składzie, zespół potrzebował czasu na zgranie i okrzepnięcie. Jednak z biegiem czasu, praca trenerów i wszystkich dziewczyn zaczęła przynosić efekty na boisku – mówił w rozmowie z portalem sportoweopole.pl prezes UNI Opole, Maciej Kochański.

To był bardzo udany sezon dla zespołu Uni. Rok temu było piąte miejsce, teraz drugie. – Sezon zdecydowanie nie należał do łatwych, szczególnie na początku, kiedy ze względu na zmiany w składzie, zespół potrzebował czasu na zgranie i okrzepnięcie. Jednak z biegiem czasu, praca trenerów i wszystkich dziewczyn zaczęła przynosić efekty na boisku. Drużyna ma za sobą 18 wygranych spotkań na 23 rozegrane mecze i ostatecznie zakończyła fazę zasadniczą na drugim miejscu. Wygranie rundy rewanżowej oraz rewelacyjna dyspozycja zawodniczek w drugiej części sezonu dawała duże nadzieje na zwycięstwo w fazie play-off. Jednak jak się okazało, przyszło nam świętować wicemistrzostwo ligi osobno i przedwcześnie, ponieważ rozstrzygnięcie sezonu rozgrywkowego decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się na podstawie sezonu zasadniczego – podsumował zakończony przedwcześnie zakończony sezon prezes opolskiego klubu, Maciej Kochański.Już teraz Uni Opole będzie miało okazję, aby przejść audyt, który może otworzyć klubowi wrota do Ligi Siatkówki Kobiet. – Po bardzo nieudanym sezonie 2017/18, który zakończył się spadkiem do II ligi, a jak się później okazało również otrzymaniem dzikiej karty na dalsze występy w I lidze, w naszym klubie zaszły bardzo daleko idące zmiany. Począwszy od zarządu, poprzez sztab szkoleniowy, aż do 70% zespołu. Wspólnie z Anną Monkiewicz-Jakóbczak zbudowaliśmy strategię rozwoju klubu, obejmującą nie tylko rozwój sportowy pierwszej drużyny, ale również szkolenie grup młodzieżowych, nowe otwarcie marketingowe oraz rozwój organizacyjny i finansowy klubu. Wskazaliśmy w strategii narzędzia i zasoby dzięki którym można osiągnąć cel, którym jest rozwój siatkówki żeńskiej w Opolu wśród dzieci i młodzieży, wzrost ilości kibiców na meczach, promocja miasta, m.in. poprzez awans do Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2020/21. Nasza wizja uzyskała akceptację partnerów, sponsorów, środowiska akademickiego, a przede wszystkim władz miasta. Jak się okazało, już po tym sezonie pojawiły się uchylone drzwi do krajowej elity, ze względu na zajęcie drugiego miejsca w I lidze, dzięki decyzji Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki nasz klub otrzymał ogromną szansę. Niezależnie od tego czy uda nam się te drzwi otworzyć, z całą pewnością Uni Opole jako klub sportowy już teraz wpisał się w siatkarską mapę Polski – tłumaczył Kochański.

Jedną z ważniejszych podstaw, które będą weryfikowane są sprawy finansowe. – Obecna sytuacja finansowa klubu jest stabilna, dzięki wsparciu miasta, naszych partnerów oraz sponsorów. Wszystkie kontrakty i zobowiązania są regulowane systematycznie, a rozwój klubu w ciągu ostatnich dwóch lat również można zobaczyć w zestawieniach finansowych. W przypadku awansu do Ligi Siatkówki Kobiet, z pewnością byłby potrzebny większy budżet. Liczymy na naszych obecnych sponsorów, ale również na to, że pojawią się nowe firmy, które będą chciały wykorzystać drugą najpopularniejszą dyscyplinę sportu w Polsce do promocji swoich usług i produktów – tłumaczył prezes klubu z Opola i dodał: – Sytuacja w kraju oczywiście ma wpływ na każdy aspekt funkcjonowania klubów sportowych, jednak stabilne źródła finansowania tegorocznego budżetu pozwalają nam ze spokojem zakończyć sezon rozgrywkowy. Przygotowujemy się do audytu, którego jednym z elementów jest przedstawienie deklaracji finansowania klubu w przypadku awansu do ekstraklasy. Jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas, ale i ogromna szansa dla opolskiej siatkówki, więc będziemy starać się choćby zdalnie przygotować klub do przyszłego sezonu – zapewnił Maciej Kochański.

Cały materiał dostępny w serwisie sportoweopole.pl

źródło: sportoweopole.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved