Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Maciej Jarosz: Reprezentacja kobiet czyni postępy

Maciej Jarosz: Reprezentacja kobiet czyni postępy

fot. alejagwiazd.eu

– Już sam fakt, że zastanawiamy czy Polska pokona mistrza świata Serbię najlepiej świadczy, że nasza kobieca reprezentacja zrobiła postęp w porównaniu z ostatnimi latami – mówi były reprezentant Polski Maciej Jarosz, obecnie komentator Polsatu Sport.

W minionym tygodniu polskie siatkarki zagrały w Kaliningradzie w turnieju o Puchar Gubernatora, wygrywając z Belgią i doznając dwóch porażek z Niemcami i Rosją. Trener gospodyń Wadim Pankow komplementował biało-czerwone, mówiąc, że „jest to solidny zespół, mający w składzie dobrą atakującą Malwinę Smarzek, wybitną rozgrywającą Joannę Wołosz i wysokie środkowe.”Czy mając takie argumenty gospodynie są w stanie wygrać we Wrocławiu kwalifikacyjny turniej do igrzysk olimpijskich w Tokio? – W porównaniu z poprzednim sezonem reprezentacja Polski zrobiła olbrzymi postęp. Do składu doszła Wołosz, rozgrywająca światowego formatu. Jest to zawodniczka wiedząca o co chodzi i stanowi dodatkowy plus w narodowej drużynie. Smarzek praktycznie w każdym spotkaniu potwierdza wysoką jakość gry. Jest w stanie wygrać w pojedynkę mecz. Nasze środkowe mają dobry blok, oczekiwałbym w ich wykonaniu lepszego ataku. Do tego trzeba dodać młodą i nieobliczalną Magdę Stysiak, której może wyjść mecz życia – podsumował Maciej Jarosz.

Dla Jarosza nie ulega wątpliwości, że faworytem tej rywalizacji będzie Serbia. – Zwycięstwa nad tym zespołem nie można będzie określić inaczej niż jak dużą niespodzianką. Ale to jest sport i niespodzianki są jego nieodłącznym elementem. W porównaniu z ubiegłoroczną Ligą Narodów reprezentacja Polski zrobiła wyraźny postęp. Gra jest poukładana, widać w niej pomysły, zawodniczki rozwijają się indywidualnie – podkreślił były siatkarz.

We Wrocławiu poza Polską i Serbią zagrają jeszcze Portoryko i Tajlandia. – Są to nieobliczalne zespoły, potrafiące grać w siatkówkę. W hali Orbita zanosi się na bardzo ciekawy turniej. Na pewno nie zabraknie dobrej atmosfery i gorącego dopingu, a to jest też bardzo ważne – zakończył komentator Polsatu Sport.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved