Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Maciej Jarosz: Poprzeczka będzie postawiona wysoko

Maciej Jarosz: Poprzeczka będzie postawiona wysoko

fot. alejagwiazd.eu

Już w piątek biało-czerwone rozpoczną walkę w mistrzostwach Starego Kontynentu. Polska jest jednym w gospodarzy imprezy, w naszym kraju odbędą się mecze fazy grupowej, spotkania 1/8 finału oraz ćwierćfinały. – Trudno powiedzieć, jaki mamy plan minimum na mistrzostwa Europy, łatwiej jest powiedzieć o planie maksimum. To niezbędne minimum to dobra gra w siatkówkę, to da nam wyjście z grupy na drugim miejscu. To, co się wydarzy później będzie tylko na plus dla naszej reprezentacji – powiedział były reprezentant Polski Maciej Jarosz. 

W tym sezonie reprezentantki Polski brały udział w rozgrywkach Ligi Narodów, dotarły do Final Six, jednak tam nie udało im się pokonać grupowych rywalek. – Trudno powiedzieć, jaki mamy plan minimum na mistrzostwa Europy, łatwiej jest powiedzieć o planie maksimum. To niezbędne minimum to dobra gra w siatkówkę, to da nam wyjście z grupy na drugim miejscu. To, co się wydarzy później będzie tylko na plus dla naszej reprezentacji. Ona co roku robi krok do przodu, w ubiegłym roku zrobiła nawet dwa. Wszystko, co się dzieje napawa nas optymizmem. Poprzeczka będzie postawiona wysoko. Gra dziewczyn w Lidze Narodów uprawnia nas do takiego myślenia. Możemy mieć nadzieję na dużą niespodziankę w wykonaniu naszych dziewczyn. Wejście do czwórki byłoby bardzo dużym sukcesem tej reprezentacji – przyznał komentator Polsatu Sport.W sierpniu biało-czerwone wzięły udział w kalifikacjach do igrzysk w Tokio. Toczyły wyrównany bój z faworyzowanymi reprezentantkami Serbii, jednak ostatecznie to zawodniczki z Bałkanów mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Podopieczne Zorana Terzicia są wymieniane w gronie faworytek do medalu mistrzostw Europy. – Najmocniejsze są dwa zespoły, które będą faworytkami do złota. Będzie to Serbia, z którą niedawno zagraliśmy – nasze panie pokazały, że niewiele im brakuje do światowej czołówki. Innym kompletnym zespołem są Włoszki, z wielkimi gwiazdami i i niewielkimi brakami. Mają wielkie doświadczenie międzynarodowe, potrafią grać o coś. Patrząc na papierze, piąte-szóste miejsce jest dla naszych pań optymalne – stwierdził Maciej Jarosz.

Po raz pierwszy w historii EuroVolley zostanie rozegrany w 4 państwach, a wezmą w nim udział 24 drużyny. – Formułę mistrzostw trzeba zaakceptować, jest ona jednakowa dla wszystkich drużyn, których jest sporo. To jest dobre, bo będzie to dużo siatkówki, która nie witała na salonach europejskich. Między innymi Portugalia, z którą zagramy w grupie, zadebiutuje na tego typu imprezie – zakończył były siatkarz reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved