Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Jarosz: PlusLiga dalej jest silna

Maciej Jarosz: PlusLiga dalej jest silna

fot. alejagwiazd.eu

– PlusLiga dalej jest silna, co pokazały pierwsze mecze tego sezonu. Zobaczyliśmy kilka kapitalnych meczów. Przed rozpoczęciem rywalizacji słyszałem, że gwiazdy odeszły i nie ma na polskich parkietach dobrych zawodników. To nieprawda. We wczorajszym meczu widziałem co najmniej czterech – Kampa i Oliva z jednej strony oraz Deroo i Toniutti z drugiej. Francuz jest w chwili obecnej najlepszym rozgrywającym świata – mówi były reprezentant Polski, obecnie komentator sportowy stacji Polsatu, Maciej Jarosz.

W środę Maciej Jarosz komentował spotkanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (3:0). – Fakt, że dwa pierwsze sety były dość jednostronne, ale proszę mi pokazać w Europie drużynę, która wczoraj byłaby w stanie sprostać tak doskonale usposobionym kędzierzynianom. W trzeciej partii mecz wyrównał się, widzieliśmy już sporo dobrej siatkówki, emocjonującej gry – dodaje Maciej Jarosz.Wysoki poziom na początku sezonu optymistycznie nastraja przed kolejnymi spotkaniami. Zdaniem Macieja Jarosza o czołowe miejsca walczyć może 6-8 drużyn. – W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do dominacji „wielkiej czwórki” – ZAKSY, PGE Skry, Jastrzębia i Asseco Resovii. Wygląda na na to, że poziom się wyrównał. Do licytacji na wysokim poziomie mogą włączyć się jeszcze zespoły z Gdańska, Lubina, Warszawy i Olsztyna – mówi Maciej Jarosz.

Ekspert Polsatu zwrócił uwagę, że w składach ZAKSY, Jastrzębia czy PGE Skry nie zaszły zbyt duże zmiany. – Trójka tych drużyn prawie gotowa przystąpiła do rywalizacji. Największe przemeblowanie z czołówki przeszła Asseco Resovia i będzie potrzebowała więcej czasu na zgrywanie – powiedział.

Z tego też względu w atrakcyjnie zapowiadającym się sobotnim spotkaniu PGE Skry i Asseco Resovii faworytem będą gospodarze. – Rzeszowianie potrzebują trochę czasu, ale na pewno liczyć się będą w walce o medale – zakończył Maciej Jarosz.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved