Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Maciej Jarosz: Piotr Gruszka w roli selekcjonera dobrym pomysłem

Maciej Jarosz: Piotr Gruszka w roli selekcjonera dobrym pomysłem

fot. alejagwiazd.eu

– Myślę, że Piotr Gruszka w roli selekcjonera byłby dobrym pomysłem. Jest młody, głodny sukcesów, był świetnym siatkarzem, ma autorytet wśród chłopaków. Nie ma wielkiego doświadczenia, dlatego w roli jego asystenta widziałbym kogoś starszego – mówi trzykrotny wicemistrz Europy Maciej Jarosz.

Jak oceniam decyzję PZPS-u o zwolnieniu Ferdinando de Giorgiego? Czy była dobra, czy zła okaże się wtedy, gdy poznamy nazwisko jego następcy. Wówczas odpowiem na to pytanie. Jeśli związek postawi na polską, młodą myśl szkoleniową, będę mógł powiedzieć, że kierunek jest dobry. Nazwiska? Proszę bardzo. Myślę, że Piotr Gruszka w roli selekcjonera byłby dobrym pomysłem – twierdzi Maciej Jarosz na łamach Przeglądu Sportowego. – Jest młody, głodny sukcesów, był świetnym siatkarzem, ma autorytet wśród chłopaków. Nie ma wielkiego doświadczenia, dlatego w roli jego asystenta widziałbym kogoś starszego. Może Mariusza Sordyla? Niektórzy już zapomnieli o tym chłopaku, ale on ma się dobrze. Po tym jak odszedł z PlusLigi, pracował za granicą, poprawiał swój warsztat trenerski, zbierał doświadczenie. Mógłby pomóc Piotrowi. Jest tylko jeden warunek – obaj muszą być kumplami, bo bez tego nie ma dobrej współpracy – dodaje były reprezentant Polski.Nie zwalajmy winy za klęskę w EURO tylko na De Giorgiego. Odpowiedzialność na swoje barki powinni wziąć także liderzy – to oni zawiedli w tym sezonie najbardziej. I nie tylko w tym, bo od 2014 roku reprezentacja Polski nie odniosła żadnego sukcesu. To daje do myślenia. Dlatego w kadrze potrzebne są zmiany. Wymieniony powinien być cały sztab szkoleniowy od statystyka poprzez masażystę po asystentów selekcjonera. Ci ludzie powinni wystartować z czystą kartą i budować zespół z myślą o igrzyskach. W pierwszym roku nie można tej grupie stawiać żadnych celów, powinni dostać czas na budowanie zespołu – dodaje Maciej Jarosz.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved