Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Maciej Jarosz: Optymistycznie patrzę na kolejny rok

fot. alejagwiazd.eu

– Z rywalizacji na każdej pozycji urodzi się coś dobrego w postaci kompletnej reprezentacji. Zdrowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła – powiedział Maciej Jarosz, medalista mistrzostw Europy, a obecnie komentator Polsatu Sport.

Zmagania w 2019 roku siatkarze reprezentacji Polski zakończyli srebrnym medalem w Pucharze Świata. Jest to już trzeci krążek, który wywalczyli w tym roku. – Ten medal oceniam jako sukces. Doceniam naszą reprezentację za srebrny medal oraz za styl grania podczas całego turnieju, pomimo dwóch porażek z Brazylią oraz ze Stanami Zjednoczonymi. Niuanse zadecydowały o tych dwóch porażkach. Wiemy jakie to były błędy. Nie są one trudne do wyeliminowania, patrząc w przyszłość, szczególnie pod kątem igrzysk olimpijskich – powiedział Maciej Jarosz.Wśród najlepszych zawodników biało-czerwonych wymienił on Karola Kłosa oraz Macieja Muzaja. Ten pierwszy wrócił do gry w kadrze po przerwie, a drugi wykorzystał szansę związaną z kłopotami zdrowotnymi Bartosza Kurka. – Do igrzysk olimpijskich jeszcze daleka droga. Natomiast dwóch zawodników zrobiło na mnie największe wrażenie. Do reprezentacji wrócił Karol Kłos. Był w znakomitej formie, którą poparł olbrzymim doświadczeniem. Dla mnie wyrósł na środkowego numer jeden. Mam nadzieję, że swoją formę potwierdzi w rozgrywkach ligowych oraz w przyszłym roku w kadrze. Z kolei Maciej Muzaj, który potwierdził, że ma nie tylko warunki fizyczne, ale także technikę. Potrafi analizować to, co dzieje się na boisku, realizować założenia przedstawione przez Heynena. To wszystko sprawiło, że Maciek mocno wszedł do tej reprezentacji i potwierdził, że może być w niej kluczową postacią w ataku – ocenił trzykrotny wicemistrz Europy.

W kończącym się sezonie reprezentacyjnym szeroka grupa zawodników z pozytywnej strony pokazała się w reprezentacji Polski. Zanosi się więc na to, że walka o miejsce w drużynie narodowej na igrzyska olimpijskie będzie zacięta. Szczególnie na przyjęciu jest wielu kandydatów do gry w Tokio, ale na innych pozycjach także jest duża rywalizacja. – Nikt nie ma pewnego miejsca w tej reprezentacji. Leon ma nieprzeciętne umiejętności w grze ofensywnej, a Michał Kubiak lepszy jest w przyjęciu zagrywki. Uzupełniają się oni jako szóstkowi gracze. ale jest Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek. Są to zawodnicy, którzy będą napierać na tych teoretycznie najlepszych. Z tej rywalizacji, nie tylko na tej pozycji, ale także na każdej innej, urodzi się coś dobrego w postaci kompletnej reprezentacji. Zdrowa rywalizacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła – podkreślił obecny komentator Polsatu Sport.

Jego zdaniem biało-czerwoni w kolejnych latach mogą być jedną z wiodących sił w siatkówce na świecie. – Optymistycznie patrzę nie tylko na następny rok, ale także na kolejny cykl czteroletni. Mamy olbrzymi potencjał. Mamy dużą liczbę zawodników gotowych do tego, aby godnie i na dobrym poziomie reprezentować Polskę. Nie zapominajmy o trenerach, którzy nauczyli tych zawodników grać w siatkówkę. Jest dobra praca kontynuowana w mniejszych klubach oraz w SMS-ach. Siatkówka jest niezwykle popularna. Odnosi sukcesy, więc na pewno wielu młodych chłopaków będzie chciało dorównać mistrzom. Jeśli rozwój zdolnej młodzieży będzie odbywał się na wysokim poziomie, to przez najbliższe lata będziemy mieli siatkówkę jako dyscyplinę numer jeden w grach zespołowych – zakończył Maciej Jarosz.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved